Избраният за президент на Съединените щати Джо Байдън критикува отказа на Доналд Тръмп да признае изборните резултати.
“Това изпраща ужасно послание кои сме ние като държава”, бяха думите на Байдън, посочва БТА. “Тръмп знае, че не печели и показва невероятна безотговорност”, допълни той.
“Мисля, че ставаме свидетели на невероятна безотговорност, на невероятно унищожително послание, което се изпраща на останалата част на света за това как демокрацията функционира. Аз, разбира се, не знам мотива му, но просто смятам, че това е тотално безотговорно”, заяви Джо Байдън, избран за президент на САЩ.
Изказването на Байдън идва на фона на новината, че повторното преброяване на гласовете в Джорджия по искане на републиканеца, потвърди победата на Байдън в щата. Така се оказва, че кандидатът на Демократите е спечелил близо шест милиона гласа повече в национален мащаб и получава 306 гласа в избирателната колегия срещу 232 за Тръмп.
Още от Свят
Зеленски: Новият главнокомандващ на ВСУ е генерал-майор Михаило Драпатий
Той е сред най-младите украински генерали, преминали през всички етапи на войната с Русия още от 2014 г. Президентът благодари на ген. Сирски за защитата на Киев, Харковската контранастъпателна операция, операцията в Курска област и цялостния му принос за отбраната на Украйна
Тръмп: САЩ ще подкрепят Ливан, държава, която десетилетия беше третирана несправедливо
Асошиейтед прес отбелязва, че това е първата среща между Жозеф Аун и американски президент, както и първото посещение на ливански държавен глава в Белия дом от 2009 година
Кремъл се опитва да спаси Москва от недостиг на бензин и дизелово гориво
Московска област потребява около 6 милиона тона бензин годишно. За да покрие това търсене, Русия е започнала и внос на горива от Индия.