25 Май, 2026

Байдън към семействата на заложници на "Хамас": Дръжте се, идваме!

Байдън към семействата на заложници на "Хамас": Дръжте се, идваме!
Джо Байдън

Сред заложниците има 3-годишно американче, чиито родители бяха убити от "Хамас" на 7 октомври

Президентът на САЩ Джо Байдън днес заяви, че участва в ежедневни обсъждания за осигуряване на освобождаването на заложниците, държани от "Хамас", и вярва, че това ще се случи, предаде Ройтерс, цитирана от БТА. 

"Дръжте се, идваме", каза Байдън на пресконференция в Белия дом в отговор на репортерски въпрос какво би било неговото послание за семействата на заложниците. Американският президент добави, че говори всеки ден с участниците в преговорите за освобождаване на заложници, но не иска да сподели подробности.

Бойци на "Хамас" нахлуха от Газа в Израел на 7 октомври и според израелски официални представители са взели около 240 заложници. Досега бяха освободени само четирима заложници.

В свое изявление от Белия дом в неделя Байдън "недвусмислено" осъди вземането на заложници, сред които има много малки деца, едно от които е 3-годишно американче, чиито родители бяха убити от "Хамас" на 7 октомври.

Междувременно Белият дом съобщи, че високопоставеният съветник на Байдън по близкоизточните въпроси Брет Макгърк ще пристигне в региона за разговори с официални представители от Израел, Западния бряг, Катар, Саудитска Арабия и други страни.

"В Израел той ще обсъди нуждите на страната в сферата на сигурността, наложителността за защита на цивилните в хода на военните операции, както и продължаващите усилия за осигуряване на освобождаването на заложниците и необходимостта да бъде обуздано насилието на екстремистките заселници в Западния бряг", се казва в изявление на Белия дом.
Сподели:
Техеран няма да допусне САЩ да инспектират ирански кораби

Техеран няма да допусне САЩ да инспектират ирански кораби

В текста на подготвяния меморандум не е записано, че американската страна ще има такова право

Руската атака срещу Киев засегна жилищни и правителствени сгради, двама души загинаха, ранените са 78

Руската атака срещу Киев засегна жилищни и правителствени сгради, двама души загинаха, ранените са 78

Нанесени са щети на множество архитектурни паметници, сред които са Националният музей "Чернобил", Националният художествен музей, църквата „Рождество Христово“, Киевската малка опера

Мицкоски: Мога да разбера България, но няма да предам своя народ

Мицкоски: Мога да разбера България, но няма да предам своя народ

Скопие трябва да влезе в Европейския съюз, но македонците трябва да останат "съхранени и достойни“

Коментари (0)