Съединените щати изразяват най-дълбоки съболезнования към народа на Германия, който скърби за ужасната атака
Президентът на САЩ Джо Байдън окачестви смъртоносното нападение на коледния базар в източногерманския град Магдебург като „презряно и мрачно събитие", предаде АФП.
По думите му Вашингтон е в контакт с германски официални лица, които обявиха своята съпричастност към близките на жертвите и ранените по време на кървавата баня в града.
„Съединените щати изразяват най-дълбоки съболезнования към народа на Германия, който скърби за ужасната атака“, подчерта Байдън в изявление.
Той изтъква, че никоя общност – и нито едно семейство – не трябва да търпи такова презряно и мрачно събитие, особено само дни преди празник на радост и мир, визирайки Рождество христово, предаде БГНЕС.
Още от Свят
Reuters: Още една рафинерия на "Лукойл" е поразена днес - всички основни заводи на компанията вече са извън строя
Ударите с дронове са повредили няколко технологични агрегата и други конструкции в рафинерията „Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез“
Опустошителни наводнения в Непал: Загинаха над 100 души, 400 туристи са в неизвестност
Стихията отнесе цели села, пътища и мостове - ЕС активира системата си за сателитно наблюдение, за да подпомогне спасителните операции
Науседа: Литва знаеше за визитата на Ратклиф в Москва
"Ние бяхме известени от нашите партньори, че информация за срещата, за нейните цели и за дневния ѝ ред ще ни бъде предоставена без забавяне, тоест, на практика следващата седмица"