20 Март, 2026

Байдън остава в изборната битка: Заедно ще спечелим

Байдън остава в изборната битка: Заедно ще спечелим

Джо Байдън

„Залогът е голям и изборът е ясен“

Президентът на САЩ Джо Байдън се зарече да остане в надпреварата за Белия дом, противопоставяйки се на недоволството на някои представители на Демократическата партия.

„Залогът е голям и изборът е ясен. Заедно ще спечелим.“ - каза 81-годишният Байдън в изявление от дома си на плажа в Делауеър, където е изолиран заради положителна проба за коронавирус.

„Очаквам с нетърпение да се върна в предизборната кампания през следващата седмица“, добави Байдън.

Междувременно още десет демократи от Камарата на представителите и двама сенатори се присъединиха към списъка на хората, които публично го призоваха да се откаже от изборния сблъсък с Доналд Тръмп през ноември.

Неубедителното представяне в дебата срещу Тръмп преди три седмици предизвика паника относно възрастта и здравето на Байдън. Повече от 30 демократи от Камарата на представителите и четирима сенатори вече го призоваха да се откаже. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Белият дом поиска Конгресът да въведе контрол над изкуствения интелект

Белият дом поиска Конгресът да въведе контрол над изкуствения интелект

Документът от четири страници, определен от Белия дом като „разумна национална политическа рамка“, очертаваща основни приоритети, сред които защитата на децата, разходите за енергия, интелектуалната собственост и свободата на словото

Тръмп нарече съюзниците "страхливци", а НАТО без САЩ: "хартиен тигър"

Тръмп нарече съюзниците "страхливци", а НАТО без САЩ: "хартиен тигър"

Американският президент нарече отварянето на Ормузкия проток "проста военна маневра". Тръмп заяви, че САЩ ще запомнят тази стъпка на съюзниците.

Китай призова Франция да работят съвместно за разрешаване на кризата в Близкия изток

Китай призова Франция да работят съвместно за разрешаване на кризата в Близкия изток

„Въпреки трудностите, правилният изход от кризата остава диалогът и преговорите“, посочи Ван Йи по време на разговор със съветника на френския президент Еманюел Бон