Президентът на САЩ Джо Байдън каза във вторник, че ще обмисли налагането на санкции директно на руския президент Владимир Путин, ако Русия нахлуе в Украйна, пише "Дневник".
Байдън също каза, че може да прехвърли в Европа в скоро време някои от 8500-те американски войници, които преди часове са бяха поставени в повишена готовност, за да помогнат на силите на НАТО за бързо реагиране.
Ходът им бе посрещнат като демонстрация, че Сенатът във Вашингтон не бездейства и е готов да помогне на Белия дом. Мерките - ако бъдат одобрени в парламента във Вашингтон - трябва да се задействат не само при пряка руска военна намеса, но и ако това правят подставени руски структури "или друга дестабилизираща агресия срещу Украйна".
Американският президент каза днес още, че ако Путин нахлуе в Украйна ще има огромни последици поцял свят, както и че възнамерява да изпраща военни на САЩ на украинска територия.
Още от Свят
Окупационните власти в Крим спряха продажбите на горива
Горива се продават само на държавни предприятия
Стармър може да подаде оставка още утре
За най-вероятен негов наследник се смята 56-годишният Анди Бърнам, който изгради силни позиции в партията
Руски удари убиха трима цивилни в Източна Украйна, сред ранените има 6 деца
В Полтавска област са ранени 13 души, в Днипропетровска пострадалите са 9