14 Юни, 2026

Байдън подготвя 500 млн. долара нова военна помощ за Украйна тези дни

Джо Байдън, снимка: архив

Помощта ще включва ракети за противовъздушна отбрана, боеприпаси въздух-земя и оборудване за изтребители F-16, готви и нови санкции за Русия преди мандата на Тръмп

Президентът Джо Байдън ще обяви нови икономически санкции за Русия тази седмица, заяви американски официален представител. Те ще са в подкрепа за военните усилия на Киев срещу Москва и преди Доналд Тръмп да встъпи в длъжност, предаде "Ройтерс".

Все още не е известен размерът на санкциите, но съветниците на Байдън държат в течение екипа на Доналд Тръмп за тези стъпки.

Същевременно администрацията на Байдън подготвя 500 млн. долара нова военна помощ за Украйна, която ще включва ракети за противовъздушна отбрана, също така боеприпаси въздух-земя и поддържащо оборудване за изтребители F-16.

Сподели:
Силна експлозия в жилищен блок в Амстердам

Силна експлозия в жилищен блок в Амстердам

Група млади мъже е произвеждала взривни устройства в мазето на постройката, съобщиха пожарната и очевидци

Тръмп: Ще унищожим обогатения уран на Иран след края на войната

Тръмп: Ще унищожим обогатения уран на Иран след края на войната

„Когато всичко се успокои, ще влезем и ще вземем ядрения прах, заровен дълбоко под мощните гранитни планини, благодарение на нашите прекрасни бомбардировачи B-2 и техните блестящи пилоти."

Тръмп: Утре ще имаме сделка с Иран и отворен Ормузки проток

Тръмп: Утре ще имаме сделка с Иран и отворен Ормузки проток

"Ще мерим успеха си не само по броя на битките, които печелим, но и по броя на войните, на които ще сложим край", заяви американският президент

Коментари (0)