18 Април, 2026

Байдън: Русия отправя безразсъдни заплахи, Путин нарушава устава на ООН

Байдън: Русия отправя безразсъдни заплахи, Путин нарушава устава на ООН

Джо Байдън

Никой не е заплашвал Русия, само Русия търсеше конфликт

Започна изявлението на американския президент Джо Байдън пред Генералната асамблея на ООН, предаде Би Би Си.

По думите му, Русия отправя безразсъдни ядрени заплахи.

Той посочи, че войната в Украйна е война на един човек и че руският президент Владимир Путин безпардонно нарушава устава на ООН.

Никой не е заплашвал Русия, само Русия търсеше конфликт, подчерта американският президент.

„Целта на Русия във войната е да лиши Украйна и украинците от правото им на съществуване като народ.“ – добави той.

Ако се позволи на държавите безнаказано да преследват империалистическите си цели, под заплаха ще се окажат основните ценности на ООН, предупреди Байдън.

САЩ искат войната в Украйна за приключи при справедливи условия, посочи президентът на САЩ.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Техеран: Обогатеният уран на Иран няма да бъде прехвърлен никъде

Техеран: Обогатеният уран на Иран няма да бъде прехвърлен никъде

Тръмп публикува по-рано в платформата си Truth Social, че „САЩ ще получат целия ядрен „прах“, създаден от нашите велики бомбардировачи B2“

Лукашенко обяви призив на офицери от резерва

Лукашенко обяви призив на офицери от резерва

Днес Зеленски предупреди, че Беларус е започнала подозрителна активност по границата.

Зеленски:  Москва отново ще се опита да въвлече Беларус във войната

Зеленски: Москва отново ще се опита да въвлече Беларус във войната

Президентът заяви, че украинските власти са издали инструкции беларуското ръководство да бъде предупредено за „украинската готовност да брани земята и независимостта си“