22 Март, 2026

Байдън се готви да подпише стратегическо споразумение

Байдън се готви да подпише стратегическо споразумение

Джо Байдън

Американският президент Джо Байдън ще подпише споразумение за стратегическо сътрудничество с Виетнам по време на визита в южноазиатската страна, насрочена за средата на септември, пише изданието "Политико", като се позова на свои източници, информира БТА.

Споразумението ще бъде тласък за ново двустранно сътрудничество и освен това ще помогне на Виетнам да се развие в сектора на високите технологии, включително и в производството на полупроводници и в разработването на изкуствения интелект, посочва изданието.

Източник на Ройтерс вчера също е заявил, че Байдън обмисля такова пътуване следващия месец.

Неотдавна американският президент каза, че "скоро" ще посети Виетнам, тъй страната иска да постави двустранните отношения на по-високо равнище и да стане значим партньор на САЩ.

Белият дом не е потвърдил информацията.

Виетнамският премиер Фам Мин Чин и американският държавен секретар Антъни Блинкън се срещнаха през април, като двамата политици изразиха желание за задълбочаване на двустранните връзки.
Сподели:

Коментари (0)

Иран: Отвърнахме на атаката срещу ядрения ни обект в Натанз с удар по Димона в Израел

Иран: Отвърнахме на атаката срещу ядрения ни обект в Натанз с удар по Димона в Израел

Ракетният удар в Димона е ранил най-малко 39 души, съобщават израелските служби за спешна помощ

В Чехия се проведоха най-масовите антиправителствени протести от 2019 г. насам

В Чехия се проведоха най-масовите антиправителствени протести от 2019 г. насам

Премиерът Бабиш и неговата популистка партия "Движение на недоволните граждани" (АНО) се завърнаха във властта през декември миналата година, след като прекараха четири години в опозиция

CNN: САЩ унищожиха радарната база, с която Иран е проследявал танкери в Ормузкия проток

CNN: САЩ унищожиха радарната база, с която Иран е проследявал танкери в Ормузкия проток

„Докато работим рамо до рамо, ние също така оставаме фокусирани върху премахването на десетилетната заплаха на Иран за свободния поток на търговия в целия Ормузки проток“, заяви командирът на CENTCOM адмирал Брад Купър