В ексклузивно интервю за BBC след разговор със Стармър, украинският президент заяви, че макар да няма да казва на Тръмп какво да прави, двамата трябва да се срещнат, за да „презаредят отношенията“
Украинският президент Володимир Зеленски призова Доналд Тръмп и Киър Стармър да се срещнат и да намерят общ език, след многократните критики на американския президент към британския премиер
В ексклузивно интервю за BBC след разговор със Стармър, украинският президент заяви, че макар да няма да казва на Тръмп какво да прави, двамата трябва да се срещнат, за да „презаредят отношенията“.
Война между САЩ и Израел с Иран прерасна в дипломатически спор след критиката на Тръмп към съюзниците от НАТО и липсата на военни действия от страна на Стармър.
Зеленски предупреди за разделение сред западните лидери и каза, че има „много лошо усещане“ относно въздействието на войната в Иран върху Украйна.
„Наистина бих искал президентът Тръмп да се срещне със Стармър... за да имат обща позиция“, каза той.
В последната си атака във вторник Тръмп нарече Стармър „не Уинстън Чърчил“ и каза, че макар да смята британския премиер за „добър човек“, той е „разочарован“.
Отговорът на сър Киър Стармър остана твърд, настоявайки, че Обединеното кралство няма да бъде въвлечено в по-широка война, а Даунинг стрийт посочи „трайните“ отношения между САЩ и Обединеното кралство.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
ЕС блокира допълнителните приходи на Кремъл: отложиха повишаването на ценовия таван за руския петрол
Според DIE ZEIT представителите на страните членки на ЕС са се договорили да отложат до 23 юли автоматичното преразглеждане на тавана на цената на руския петрол,
„Без Бог няма свобода“: Майк Джонсън с остра реч срещу левите идеи
Политикът републиканец предупреждава за заплахата, която дебне САЩ - марксизмът, комунизмът и социализмът
Напрежението ескалира: Рубио обвини Иран, че използва Ормузкия проток като оръжие срещу света
Американците са изправени пред нуждата да търсят подкрепа срещу агресивната политика на Техеран