Близо 43 процента от договорените средства по програмата за безлихвени кредити вече са отпуснати на физически лица.
Това съобщиха от Българската банка за развитие.
Това прави близо 59 млн. лева.
Средната отпускана сума е 4200 лева при максимум от 4500 лева. Заемите се отпускат на хора, чиито доходи са намалели заради коронакризата, ако работят на трудов договор или са самоосигуряващи се.
Напиши коментар
Напиши коментар
Най-големият доставчик на втечнен газ изправен пред дългосрочна криза
- 20 Март, 2026
Ирански удари нанасят сериозни щети на Катар – най-големия износител на втечнен природен газ в света, като извеждат от строя около 17% от LNG капацитета за период до пет години. Последствията засягат директно доставките към Европа и Азия и създават риск от нова енергийна криза.
Централната банка на Русия понижи основната лихва заради изоставащата икономика
- 20 Март, 2026
Но задържавено на цената на нефтения сорт Брент над 100 долара за барел увеличи значително бюджетните постъпления от данъци върху енергийния сектор
ЕЦБ не вижда рецесия в еврозоната, но предупреди за повишено внимание
- 20 Март, 2026
Управителят на "Банк дьо Франс“ и член на Управителния съвет на Европейската централна банка Вилроа дьо Гало припомни, че ЕЦБ вчера представи три сценария за развитието на икономическата ситуация, както и четвърти - по-оптимистичен вариант


Коментари (0)