28 Юли, 2026

ББР ще финансира безлимитно отбранителната ни индустрия

ББР ще финансира безлимитно отбранителната ни индустрия

Новите възможности за финансиране бяха представени пред над 20 оръжейни компании

Българската банка за развитие ще финансира безлимитно отбранителната индустрия у нас, предаде БНТ. Новината дойде от служебния министър на иновациите и растежа Росен Карадимов.

Новите възможности за финансиране бяха представени пред над 20 оръжейни компании.

След като през миналата седмица МС одобри новата 3-годишна стратегия на ББР, сега основен приоритет става военнопромишленият комплекс.

"Военнопромишления комплекс е стратегически отрасъл за България и би било национален нихилизъм да не се обслужва военнопромишления комплекс на България в момент, в който той е двигател на икономическия растеж", изтъкна министърът на иновациите и растежа Росен Карадимов.

На ББР е възложено цялостното обслужване на сектора без ограничения, при равно третиране на държавните и частните предприятия.

"Говорим и за кредитиране и за банкови гаранции без ограничение в лимита. По отношение на военнопромишления комплекс в стратегията, приета от МС, лимитът беше махнат." – отбеляза Карадимов.

"Отново отбраната е национална политика, което е изключително важно и лимитите при финансиране на стоки с двойна у потреба за ББР вече са отпаднали", посочи Деляна Иванова, заместник-председател на НС на ББР.

Сподели:
Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“

Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“

"Може би защото Радев се чувства най-комфортно сред хора, които отразяват неговия образ и потвърждават централната му роля", казва той

След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за  живота ѝ

След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за живота ѝ

Предстои да му бъде повдигнато обвинение за опит за убийство с особена жестокост и по особено мъчителен за жертвата начин

Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин

Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин

Катерът на "Гранична полиция" е направил общо 20 курса за превозването им

Коментари (0)