28 Юли, 2026

Железничарският синдикат предупреди: БДЖ са загубили на 90% сградата си в центъра на София

Железничарският синдикат предупреди: БДЖ са загубили на 90% сградата си в центъра на София
Сградата на БДЖ в центъра на столицата

Днес се решава съдбата на паметника на културата

БДЖ може да загуби своята знакова централа в центъра на София – на ул. „Иван Вазов”. Днес е последният ден за подаване на оферти за имота, който е и паметник на културата. Въпреки обещанията на държавата, че ще спаси знаковата сграда, процедурата по продажбата от частни съдебни изпълнители не е прекратена. Освен това над 2700 вагона също са обявени за разпродажба заради дългове. "За мен на 90% сградата е загубена, каза Петър Бунев от железничарския синдикат пред БТВ. "Има големи апетити към нея", допълни той.

Бунев уточни, че обявените за продажба вагони не са в експлоатация. "Проблемът е, че те ще бъдат продадени на по-ниска цена – с 20% – 30% по ниска", уточни синдикалистът. Според Петър Бунев е възможно да се стигне и до продажба на вагони в експлоатация, и това ще е краят на БДЖ. Според ръководството на железниците самите кредитори ще спрат търга за сградата. По думите на Бунев кредитори са пет чужди държавни банки.
Сподели:
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си

Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си

"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.

Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова  би трябвало да е от “Прогресивна България”

Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”

"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.

Коментари (0)