25 Юни, 2026

Бедствието в Орск може да се окаже фатално за руската отбранителна система

Бедствието в Орск може да се окаже фатално за руската отбранителна система
снимка: БГНЕС/ЕРА

Има опасност да се появи "радарна дупка", чието възстановяване ще изисква години

Заради наводненията в Орск може да бъде наводнена стационарната свръххоризонтна радиолокационна станция за далечни разстояния "Воронеж М".

Това пише руският проект ВЧК-ОГПУ, като се позовава на свои източници, пише news.bg. Според тях работата на станцията, разположена край село Кумак, вече е спряна.

Изключването на радиолокационната станция е довело до проблеми с проследяването на изстрелването на междуконтинентални балистични ракети в южно направление.

"Заплахата от окончателното наводняване на радарната станция във Воронеж е много голяма. Ако това се случи, няма да е възможно бързо възстановяване на радарната "дупка", ще са необходими поне няколко години", се казва в доклада.

Радарната станция "Воронеж-М" в Оренбургска област беше пусната в експлоатация през декември 2017 г. Обхватът ѝ е 6 000 километра.

Припомняме ви, че на 5 април в Орск се скъса язовирна стена и властите обявиха спешна евакуация на няколко района. Ситуацията се влоши и по-късно водата достигна до Оренбург.

Според руските медии при наводнението са загинали най-малко петима души.
Сподели:
Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите

Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите

За такова решение лобира Виктор Золотов, шеф на руската Национална гвардия, приятел и бивш бодигард на Путин

Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго

Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго

Кризата е причинена от много рядък щам на вируса – Бундибугьо

Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове

Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове

Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление

Коментари (0)