18 Март, 2026

БЕХ избра ИНГ Банк Н.В. – клон София, за издаване на банкова гаранция

БЕХ избра ИНГ Банк Н.В. – клон София, за издаване на банкова гаранция

Банковата гаранция обезпечава задължението за плащане на 2/3 от имуществената санкция, наложена от ЕК

"Български Енергиен Холдинг" ЕАД избра ИНГ Банк Н.В. – клон София за изпълнител за издаване на банкова гаранция, обезпечаваща задължението за плащане на 2/3 от имуществената санкция, наложена от Европейската комисия на БЕХ Група, съобщиха от пресцентъра на холдинга.

На 8-ми март 2019 г., в резултат на проведена процедура за избор на кредитна институция за издаване на банкова гаранция, обезпечаваща задължението за плащане на 2/3 от имуществената санкция, наложена от Европейската комисия на БЕХ Група по Дело АТ.39849 БЕХ-газ, ИНГ Банк Н.В. – клон София, е избрана за изпълнител.

Банката ще предостави банкова гаранция за обезпечаване задълженията на "Български енергиен холдинг" ЕАД и дъщерното му дружество "Булгаргаз" ЕАД по наложената глоба.

Процедурата е проведена по реда на Правилата за избор на изпълнител за предоставяне на финансови услуги от финансови или кредитни институции (Приложение № 3) към чл.13б от Правилник за реда за упражняване правата на държавата в търговските дружества с държавно участие в капитала и в съответствие с изискванията на Европейската комисия.

Предстоят преговори между "Български енергиен холдинг" ЕАД и ИНГ Банк Н.В. – клон София във връзка с уточняване на клаузите на договора за издаване на банкова гаранция.
Сподели:

Коментари (0)

МВФ: Забавените реформи в Киев излагат на риск парите за Украйна

МВФ: Забавените реформи в Киев излагат на риск парите за Украйна

Данъчните промени са изключително непопулярни сред населението, но трябва да бъдат приети, за да се получат останалите средства, пише Bloomberg

Нов скок в цените на петрола заради опасения около блокирания Ормузки проток

Нов скок в цените на петрола заради опасения около блокирания Ормузки проток

Повишението в цените на горивата компенсира частично резкия спад от вчера, настъпил след като шефът на Международната агенция по енергетика (МАЕ) заяви, че при необходимост могат да бъдат използвани допълнителни запаси

БРИКС се сблъсква с реалността във войната в Близкия изток, разочарова привържениците си

БРИКС се сблъсква с реалността във войната в Близкия изток, разочарова привържениците си

страните от БРИКС все още не са издали съвместна декларация относно конфликта, което разочарова много привърженици на групата, чийто провал беше предсказан