14 Февруари, 2026

Белград: Елиминирахме сайта на терористите от Ислямска държава

Белград: Елиминирахме сайта на терористите от Ислямска държава

Основателят на агенция "Амак" бе убит при въздушен удар на международната коалиция срещу ИД

Белгия е успяла да унищожи т. нар. информационна агенция "Амак" на терористичната групировка "Ислямска държава" (ИД), съобщиха местни медии.

Отбелязва се, че акцията е била предприета от белгийската прокуратура с помощта на Европол. Предстои по-късно днес европейската полицейска служба да даде подробности.

Преди година белгийската прокуратура също е опитала да прекрати дейността на "Амак", но не е успяла да се справи сама. Този път белгийските власти са прибегнали до помощта на европейски специалисти за извършване на мащабен електронен удар по мрежите на т. нар. информационна агенция на джихадистите. Усилията за пресичането на дейността на "Амак" са продължили няколко дни.

Сайтът "Амак" служеше за място, на което терористите разпространяваха съобщения, включително за поемане на отговорност за извършен атентат. Основателят на "агенцията" бе убит при въздушен удар на международната коалиция срещу ИД в източните части на Сирия преди две години.
Сподели:

Коментари (0)

Мерц: С  Еманюел Макрон преговоряме за ядрен чадър над Европа

Мерц: С Еманюел Макрон преговоряме за ядрен чадър над Европа

„Проведох поверителни разговори с френския президент относно европейското ядрено възпиране“, каза германският канцлер при откриването на Мюнхенската конференция по сигурността

Тръмп: Хората, които са начело на страните от НАТО са мои приятели

Тръмп: Хората, които са начело на страните от НАТО са мои приятели

"САЩ са дълбоко обвързани с Европа и нашето бъдеще винаги е било свързано и ще продължи да бъде“, заяви по-рано държавният секретар Марко Рубио

 Марко Рубио и Фридрих Мерц обсъдиха усилията за слагане на край на войната в Украйна

Марко Рубио и Фридрих Мерц обсъдиха усилията за слагане на край на войната в Украйна

Според информацията от американския Държавен департамент Рубио е приветствал и стъпките, предприети от Берлин за укрепване на трансатлантическия алиан