17 Юли, 2026

Белградската прокуратура повдигна обвиния срещу Милан Радойчич

Белградската прокуратура повдигна обвиния срещу Милан Радойчич

Незаконно производство, притежание, трафик на огнестрелни оръжия и взривни вещества

Милан Радойчич отрече да е извършил престъпленията, за които е обвинен, по отношение на терористичната атака на 24 септември в село Банска, Косово - при нападението въоръжени сърби убиха косовски полицай, имаше и ранени.

Радойчич е обвинен в сдружаване с цел извършване на престъпления, незаконно производство, притежание, пренасяне и трафик на огнестрелни оръжия и взривни вещества и тежки престъпления срещу общата сигурност, съобщиха от прокуратурата в Белград, цитирана от "КоССев".

От друга страна, адвокатът му твърди, че Радойчич не отрича фактическата обстановка, т. е. че я "потвърждава абсолютно", но отрича да има нещо общо с престъпните деяния, в които е обвинен.

В следобедните часове на 3 октомври, Радойчич е бил отведен във Висшата прокуратура в Белград, а апартаментът му и други помещения са претърсени.

Прокуратурата посочва, че той е обвинен в това, че в продължение на девет месеца тази година е набавял оръжия от Босна и Херцеговина, които след това е транспортирал и съхранявал в Косово, така че в края на 24 септември с действията си е изложил на опасност хората в село Банска. /БГНЕ

Сподели:
Държавният департамент на САЩ осъди остро брутално изявление на сръбски министър

Държавният департамент на САЩ осъди остро брутално изявление на сръбски министър

Европейският комисар по разширяването Марта Кос определи изявлението като „ужасяващо“ и изрази мнение, че след подобни прояви оставането на Паунович на министерския пост е немислимо

El País: Украйна не е забравила Крим и ще се опита с всички средства да си го върне

El País: Украйна не е забравила Крим и ще се опита с всички средства да си го върне

Според публикацията връщането на полуострова 12 години след анексирането му вече не изглежда толкова недостижима цел за Киев

Business Insider: Русия печели битката за Арктика, докато САЩ наваксват изоставането

Business Insider: Русия печели битката за Арктика, докато САЩ наваксват изоставането

Според изданието топенето на арктическите ледове открива нови морски маршрути и улеснява достъпа до огромни залежи на нефт, природен газ и критично важни минерали

Коментари (0)