Свят
Белият дом: Тръмп е готов да приеме поканата на Ердоган тристранна за среща със Зеленски и Путин
„Президентът каза, че е отворен за това, ако се стигне дотам, но иска и двамата лидери, и двете страни да седнат на масата заедно“
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е готов да приеме поканата на турския си колега Реджеп Таип Ердоган за провеждане на тристранни мирни преговори в Турция с президентите на Русия и Украйна.
Това съобщиха от Белия дом, след като по-рано днес Ердоган изрази готовност да бъде домакин на Тръмп, Володимир Зеленски и Владимир Путин, предаде АФП.
„Президентът (Тръмп) каза, че е отворен за това, ако се стигне дотам, но иска и двамата лидери, и двете страни да седнат на масата заедно“, заяви прессекретарят Каролайн Ливит, запитана за предложението на турския президент. /БГНЕС
Още от Свят
Израел и Ливан се споразумяха за примирие
На 22 юни ще продължат тристранните преговори - и с участието на САЩ, за да се постигне всеобхватно споразумение
Камарата в САЩ каза "да" за санкциите срещу Русия и помощта за Украйна
Законопроектът, който все още трябва да бъде одобрен, е изправен пред труден път към приемането му, пише The New York Times
Израелски удари в Газа след примирието: загинаха 8 души
Преходът към втората фаза от споразумението е блокиран от месеци. Тя трябваше да включва разоръжаването на Хамас и постепенното изтегляне на израелската армия.