Белият дом: Президентът Тръмп ще приветства на 25 ноември Борисов в знак на приятелските отношения между двете страни
Президентът Доналд Тръмп ще приветства премиера Бойко Борисов на Република България в Белия дом на 25 ноември 2019 г., за да отбележи силните и дълготрайни отношения, които съществуват между двете нации. Това се казва в съобщение на администрацията на американския президент.
Съединените щати и България са съюзници в НАТО и президентът очаква да обсъди бъдещите общите интереси на двете държави по отношение на сигурността, особено за гарантирането на стабилност в Черноморския регион, улесняване на енергийната диверсификация и противодействие на вредното влияние, застрашаващо суверенитета на България.
Президентът Тръмп очаква с нетърпение посещението на премиера Бойко Борисов, за да отбележат заедно силните и дълготрайни връзки, които са в основата на двустранните отношения.
Превод:Faktor.bg
Още от Свят
Reuters: "Държавата-бензиностанция" Русия вече е в дефицит, иска да купи бензин от Казахстан
Става дума за закупуване на около 50 000 тона бензин АИ-92
Мелони: Трябва да засилим европейския компонент в НАТО
Тя призова и за изграждане на стабилна европейска отбранителна индустриална база
Мерц към Русия: Украйна остава силна, а европейската подкрепа не отслабва
„Федералното правителство предлага като европейски съюзници в НАТО да поемем силен финансов ангажимент към Киев"