7 Декември, 2025

Белият Дом: Русия не е готова за истински преговори, затова въоръжаваме Украйна

Белият Дом: Русия не е готова за истински преговори, затова въоръжаваме Украйна

Вашингтон не вярва, че Русия е готова да води добросъвестни преговори за постигане на мир в Украйна въз основа на Устава на ООН и международното право. Затова Съединените щати ще се съсредоточат върху доставката на оръжия на украинците и укрепването на позициите на Киев. Това заяви във вторник по време на брифинг във Вашингтон прессекретарят на Белия дом Карин Жан-Пиер, съобщава кореспондентът на Укринформ.

"Трудно е да се приеме на сериозно идеята, че Русия е готова за добросъвестна дипломация“, каза представителят на администрацията на Джо Байдън.

Тя подчерта, че руснаците само изострят агресията, няма да спрат анексирането на украински територии и не дават знак, че ще поддържат сегашното състояние на нещата.

Прессекретарят припомни, че президентът на САЩ Джо Байдън по време на среща с Володимир Зеленски в Белия дом подчерта, че Америка отстоява идеята за справедлив свят.

"Когато говорим за справедлив свят, той трябва да приеме принципите на ООН за суверенитет и териториална цялост“, посочи Жан-Пиер.

Тя подчерта, че предизвикателството за Съединените щати в този контекст е да продължат да подкрепят Украйна на бойното поле, "за да бъдат в по-добра позиция за преговори", когато настъпи моментът.

Във вторник Държавният департамент на САЩ изрази увереност, че новият Конгрес на САЩ ще запази широка подкрепа за Украйна.
Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.