4 Февруари, 2026

Белият дом: Украйна ще получи обещание за бъдеще в НАТО на срещата във Вашингтон

Белият дом: Украйна ще получи обещание за бъдеще в НАТО на срещата във Вашингтон

Увеличаване на оръжейната и финансовата помощ

Обещание за "бъдеще в НАТО" и увеличаване на оръжейната и финансовата помощ ще получи Украйна от срещата на върха на Североатлантическия пакт през идната седмица. Това заяви високопоставен служител на администрацията на американския президент Джо Байдън пред агенция Ройтерс.

Обещанието идва в момент, когато руската армия засилва въздушните и артилерийските удари по целия фронт в Донбас и дълбоко в тила на украинската армия. 

100 хиляди домакинства останаха без ток в северната Сумска област след руски атаки с дронове през изминалата нощ. 

Прекъснато е водоснабдяването в регионалния център Суми. 

В източната Донецка област при руски обстрел снощи са загинали 11 цивилни и са ранени 43 души, съобщи местният губернатор Вадим Филашкин. 

Извършено беше нападение с балистични ракети срещу Одеска област.

Междувременно в Беларус пристигнаха китайски военни за съвместни антитерористични учения от 8 до 19 юли, предаде контролираната от Кремъл агенция Новости.

Сподели:

Коментари (0)

Вашингтон поуст обяви масови съкращения на журналисти в екипа си

Вашингтон поуст обяви масови съкращения на журналисти в екипа си

Изданието заяви, че „болезненото“ преструктуриране е нужно за компанията, която е „твърде дълбоко вкоренена в една различна епоха“

Русия се проваля: Украинският външен министър посочи ключовите признаци за това

Русия се проваля: Украинският външен министър посочи ключовите признаци за това

Забавянето на руското настъпление се засили през януари 2026 г. Въпреки ежедневните загуби, надвишаващи 1000 войници, руските сили превзеха само 0,04% от територията - най-ниската цифра за всеки от последните девет месеца.

Какво се случи на първия ден от тристранните преговори за Украйна в Абу Даби

Какво се случи на първия ден от тристранните преговори за Украйна в Абу Даби

Новите разговори трябваше да се състоят на 1 февруари, но бяха отложени за днес и утре. През последното денонощие Украйна беше подложена на масирани атаки, с рекорден брой балистични ракети.