До скоро тя бе шеф на СЕМ
Доскорошната председателка на Съвета за електронни медии (СЕМ) Бетина Жотева от понеделник работи в дирекция “Публична комуникация” към администрацията на главния прокурор Иван Гешев, предаде БНР.
Жотева беше член на СЕМ от 2016 до 2022 г. и председателстваше медийния регулатор през последните две години от мандата си. На 9 май президентът Румен Радев назначи на нейното място дългогодишната военна репортерка Габриела Наплатанова. На 16 май е бил първият работен ден на Жотева в прокуратурата. Ръководителят на пресцентъра Веселин Иванов е заявил пред "Свободна Европа", че Жотева е назначена в дирекцията “до провеждането на конкурс”, но не е уточнил на каква длъжност е назначена тя.
“Убеден съм, че експертизата на г-жа Жотева ще допринесе за задълбочаване взаимодействието на прокуратурата с европейските и международни институции”, добавя Иванов в имейла си. /БГНЕС
Фактор
Жотева беше член на СЕМ от 2016 до 2022 г. и председателстваше медийния регулатор през последните две години от мандата си. На 9 май президентът Румен Радев назначи на нейното място дългогодишната военна репортерка Габриела Наплатанова. На 16 май е бил първият работен ден на Жотева в прокуратурата. Ръководителят на пресцентъра Веселин Иванов е заявил пред "Свободна Европа", че Жотева е назначена в дирекцията “до провеждането на конкурс”, но не е уточнил на каква длъжност е назначена тя.
“Убеден съм, че експертизата на г-жа Жотева ще допринесе за задълбочаване взаимодействието на прокуратурата с европейските и международни институции”, добавя Иванов в имейла си. /БГНЕС
Още от Улицата
Може ли финансовият ни министър да бъде по-образован?
Комисията по досиетата не е агенция по целесъобразност, а институция по закон с конкретен обществен мандат, свързан с достъп до архивите на нашето и вашето минало!
Млад мъж с аутизъм стана студент в лондонски университет
Майката на Иван-Александър, който е завършил успешно езиковата гимназия във Видин, призовава за финансова подкрепа
Тежка катастрофа блокира пътя Кюстендил - Дупница
За часове движението в двете посоки се пренасочваше по обиколни маршрути.