16 Май, 2026

Без Десислава Иванчева на изборите

Без Десислава Иванчева на изборите

Десислава Иванчева

Осъдената на първа инстанция бивша кметица на „Младост“ няма да се състезава за столичен градоначалник

Осъдената на първа инстанция бивша кметица на „Младост“ Десислава Иванчева няма да може да участва в местните избори. Тя беше обявила намерение да се състезава в надпреварата за кмет на София и беше издигната от „Християндемократическа партия на България“ на Ирина Абаджиева-Репуц.

Забавяне при внасянето на документите обаче спъва кандидатурата й. Оказа се, че екипът й е изчакал последния възможен момент на 24 септември. Забавили се и искали да внесат предложението след края на работния ден в 17:00.

Именно тази е и причината за отказа, става ясно от мотивите на комисията.
Сподели:

Коментари (0)

Дръж се земьо, шоп те гази: Хумор, танци и песни на XVII-ия „Шопски празник”

Дръж се земьо, шоп те гази: Хумор, танци и песни на XVII-ия „Шопски празник”

Международното участие е представено от атрактивната френска изпълнителка на български фолклор Сули Лин, която взима участие в програмата заедно с малката талантлива гадуларка Стефани Митева, певицата Георгия Райкова, фолклорна група „Шопкини“ и др.

 На 6 юни ще се проведе тазгодишното поклонение в памет на жертвите на концлагера „Белене“

На 6 юни ще се проведе тазгодишното поклонение в памет на жертвите на концлагера „Белене“

Включването в тазгодишното поклонение не изисква заплащането на никакви такси от участниците и необходимост от разрешителни за посещение на остров Персин, то е напълно свободно

Брюксел: България няма ангажимент към трибунала за престъпленията срещу Украйна

Брюксел: България няма ангажимент към трибунала за престъпленията срещу Украйна

"Тези държави направиха решителна крачка към реалното създаване на Специалния трибунал и към търсенето на отговорност за агресията срещу Украйна“, заяви генералният секретар на Съвета на Европа Ален Берсе по повод страните, подкрепили инициативата