Родители на убити деца и представители на НПО излязоха на протест пред сградата на Висшия съдебен съвет с искания за реформи в делата с пътни инциденти
Сдружение „Ангели на пътя“, родители на убити деца и представители на НПО излязоха на протест пред сградата на Висшия съдебен съвет
Те настояват Съдийската колегия на ВСС да ги изслуша и да предприеме конкретни мерки за по-бързо и справедливо правораздаване по дела за тежки пътни инциденти.
По думите на демонстрантите, вече пета година те искат среща с ВСС, но тя не им е осигурена.
„Ние пет години се молим ВСС да ни приемат. Но те отказват да седнат на една маса с нас… Нашето търпение приключи и няма да позволим повече подигравка с паметта на децата ни. Да чакаме по седем години за убийство…“ - Петя Иванова в „Денят започва“.
Тя даде пример с делото за Филип, загинал на пешеходна пътека, което определи като „подигравка“. Иванова подчерта, че близките не желаят да бъдат заложници на политически амбиции и настоя Галина Захариева да поеме отговорност за случващото се в съдебната система.
Още от България
Три антикомунистически организации свикват нощно бдение срещу закриването на Комисията по досиетата
Историческата памет не е въпрос единствено на миналото - тя е фактор за националната сигурност, казват организаторите на протеста
ЕС постави краен срок на България да се справи със свръхдефицита
Европейските ни партньори държат да бъдат взети съответните мерки заедно с проектобюджета за 2027, който да бъде представен на Комисията и на евродепутатите
Четири от US военни самолети напуснаха летище "София"
Румен Радев увери, че САЩ остават наш стратегически съюзник в сигурността, независимо кога ще бъдат изведени от страната техните самолети