Родители на убити деца и представители на НПО излязоха на протест пред сградата на Висшия съдебен съвет с искания за реформи в делата с пътни инциденти
Сдружение „Ангели на пътя“, родители на убити деца и представители на НПО излязоха на протест пред сградата на Висшия съдебен съвет
Те настояват Съдийската колегия на ВСС да ги изслуша и да предприеме конкретни мерки за по-бързо и справедливо правораздаване по дела за тежки пътни инциденти.
По думите на демонстрантите, вече пета година те искат среща с ВСС, но тя не им е осигурена.
„Ние пет години се молим ВСС да ни приемат. Но те отказват да седнат на една маса с нас… Нашето търпение приключи и няма да позволим повече подигравка с паметта на децата ни. Да чакаме по седем години за убийство…“ - Петя Иванова в „Денят започва“.
Тя даде пример с делото за Филип, загинал на пешеходна пътека, което определи като „подигравка“. Иванова подчерта, че близките не желаят да бъдат заложници на политически амбиции и настоя Галина Захариева да поеме отговорност за случващото се в съдебната система.
Още от България
Много слънце и кратки валежи, термометрите ще скочат до 35°
Времето ще е подходящо за море и туризъм в планините
Мир, солидарност или сделка: Двойствената игра на Радев за възстановяването на Украйна
В Гданск българският премиер заяви твърда ангажираност към Киев, но зад кулисите София отказва безплатна военна помощ и залага единствено на проекти с гарантирана икономическа възвръщаемост
Гълъб Донев изплю камъчето: Да попитам аз опонентите - откъде България доставя газ - през "Боташ"
Вицепремиерът се оправда за бюджетния дефицит с разходите, които са направи от политики, приемани от неговите предшественици, а бюджета реално довършва политиките на предходните правителства