12 Юни, 2026

Бездомник открадна 300 000 евро от парижкото летище "Шарл де Гол"

Бездомник открадна 300 000 евро от парижкото летище "Шарл де Гол"
Снимка: The Local France

Мъжът се издирва, започнало е разследване

Бездомен мъж, обикалял из парижкото летище "Шарл де Гол" в Роаси, се издирва след кражбата на 300 000 евро в брой, съобщава френското издание "Паризиен", цитирано от БТА.

Кражбата станала благодарение на невероятно стечение на обстоятелствата миналия петък в центъра на терминал 2-Ф на летището. Бездомникът ровел из кофи за боклук недалеч от офис на инкасаторската компания Лумис (Loomis), специализирана в събирането на оборота от магазините и заведенията на летището и в обслужване на банкоматите, инсталирани на терминалите. Изведнъж без очевидна причина вратата на офиса на компанията се отворила и бездомникът съзрял вътре огромни суми пари. Не се задействала никаква аларма и никой не се появил в помещението, затова той влязъл вътре и след няколко минути излязъл с две торби пълни с банкноти. Това се видяло ясно от кадри от охранителни камери. Виждало се също, че човекът поел бързо към район, в който вече нямало охранителни камери и изчезнал.

По случая е започнало разследване. Полицията казва, че бездомникът е бил на летището известно време преди кражбата. Засега е намерен негов куфар, който бил празен.

Сподели:
Зеленски подписа закон: Българският език е под специална защита в Украйна, руският вече не

Зеленски подписа закон: Българският език е под специална защита в Украйна, руският вече не

Председателят на Върховната рада на Украйна Руслан Стефанчук определи решението като важна стъпка за защита на украинското езиково пространство и за изпълнение на европейските ангажименти на страната

Швеция: "Русия може скоро да атакува страна от НАТО",  България е сред по-уязвимите

Швеция: "Русия може скоро да атакува страна от НАТО", България е сред по-уязвимите

Авторите на документа подчертават, че основната опасност не произтича толкова от военния баланс, колкото от политическата преценка на Кремъл

Пакистан: Договорен е текстът на мирното споразумение между Иран и САЩ

Пакистан: Договорен е текстът на мирното споразумение между Иран и САЩ

Иранският външен министър Абас Арагчи заяви, че споразумение със САЩ за прекратяване на войната в Близкия изток никога не е било по-близо

Коментари (0)