"Стоим вътре и чакаме управляващите да се чудят какво да направят", коментира лидерът на ДСБ ген. Атанас Атанасов
Безпрецедентна ситуация в парламента. Повече от час опозицията стои в пленарна зала и чака управляващите да се съберат.
Докато тече почивка, депутатът от ПП-ДБ Явор Божанков си направи шега в пленарната зала на Народното събрание. Въпреки че не е председател на парламента, нито заместник-председател на парламента, той седна на председателското място и пусна сигналния бутон, с който се приканват народните представители да се върнат в пленарна зала.
В крайна сметка се намеси квестор, който успя да убеди Божанков да стане от председателското място.
Народните представители продължават да бъдат в почивка, като дадената от председателстващия заседанието на Народното събрание Костадин Ангелов. От 10-минутна почивка вече става повече от час, в който депутатите от управляващото мнозинство не се връщат в пленарна зала, където трябва да бъдат гласувани на второ четене поправките в Изборния кодекс.
„Час и половина мина откакто е прекъснато заседанието и при това положение председателят повече не може да го възобнови“, каза лидерът на ДСБ ген. Атанас Атанасов и добави, че стоят вътре в залата и чакат управляващите нещо да направят.
Още от Смотаняци
Създателката на Радев избухна срещу „прогресиста“ Проданов: Потресаващ цинизъм, лошо възпитание, мъжко безсилие
Синът на една от най-тежките номенклатури около Тодор Живков и Милко Балев днес демонстрира надменност и откровена простащина, представяйки се за водещ политик в „Прогресивна България“
Хванаха двама пияни пилоти преди да полетят от Женева
Сигналът за нарушението бил подаден от членове на екипажа на самолета, с които провинилите се трябвало да летят
Смях със Слави Василев, обяви външната министърка за истински мъж
По думите му България за първи път, откакто е член на ЕС и НАТО, води истински самостоятелна външна политика