Само последната седмица 3 милиона американци са подали документи в бюрата по труда
Безработицата в САЩ достигна 25%. Само през последната седмица нови 3 милиона американци са подали документи в бюрата по труда. С това общият брой на безработните прехвърли 36 млн. души.
Официалната статистика сочи 15% безработица през април. Но само последните две седмици 6 милиона души са декларирали, че са изгубили работата си. Директорът на националната банка на САЩ каза, че възстановяването на икономиката ще е по-бавно, отколкото показваха досегашните прогнози. Все пак експерти сочат, че след карантината се очаква масово наемане на работници, което ще обърне тенденцията сравнително бързо.
Още от Свят
Унгария предприе нов курс в европейската си политика, с цел размразяване на парите от ЕС
Будапеща подготвя законодателен пакет от мерки за борба с корупцията, който да отпуши европейските средства за Унгария, замразени по времето на Орбан
Техеран чертае нов ред в Залива: Ормузкият проток остава под ирански контрол
Ормузкият проток никога няма да се върне към състоянието си отпреди войната и ще бъде управляван от Ислямската република Иран в съответствие с международното право, категоричен е председателят на иранския парламент
Как подкрепата за Тръмп се превърна „отровен подарък“ за европейските националистически лидери
В продължение на години националистически лидери из целия континент възприемаха одобрението на американския президент като доказателство, че техните идеи придобиват международно влияние, но историята се оказа различна