6 Декември, 2025

БФС смъмри клубовете, призовава ги за уважително отношение един към друг

БФС смъмри клубовете, призовава ги за уважително отношение един към друг

Борислав Михайлов

Ръководството на БФС излезе с изненадващо обръщение към родните клубове, в което ги призовава тимовете за по-уважително държание един към друг, феърплей, джентълменско поведение и запазване на добрия тон.

Ето какво е написало ръковоството на БФС: 

"Във връзка със зачестилите публични изказвания, сериозно преминаващи границите на добрия и приемлив тон, ръководството на Българския футболен съюз призовава треньорите, функционерите, футболистите и всички представители на професионалните ни клубове към уважително поведение както спрямо опонентите, така и спрямо институциите, отговорни за безпроблемното провеждане на първенствата у нас.

Всички ние сме наясно със спецификите на конкуренцията в спорта; именно затова вярваме, че тя би следвало да бъде здравословна и почтена, както подобава на традициите и претенциите на клубовете и лицата, участници в оспорваното съперничество на всички нива в професионалния ни футбол.

Противно на налаганото в общественото пространство мнение, Българският футболен съюз и компетентните комисии към него не разглеждат налагането на финансови и дисциплинарни санкции като приятна активност, точно обратното - категорични сме, че прогресът на футбола у нас е правопропорционален на по-малкия брой спорни казуси. Когато обаче налице е съзнателно наслагване на напрежение преди, по време или след дадена футболна среща, БФС е длъжен да прибягва до най-строги мерки според правилниците и наредбите, с които всички клубове са добре запознати.

Намираме се във финалната права на един от най-интригуващите и атрактивни сезони в последните години; факт, който най-добре може да бъде потвърден от все по-големия публичен интерес към шампионата. Затова и призоваваме всички участници в него към феърплей и джентълменско държание както на терена, така и извън него.

 От ръководството на БФС

Сподели:

Коментари (0)

Христо Стоичков за "Златната обувка": Няма да забравя онзи 5 декември!

Христо Стоичков за "Златната обувка": Няма да забравя онзи 5 декември!

През сезон 1989/90 Камата реализира 38 попадения за ЦСКА в първенството на България

Карлос Насар: Много държави ме чакат, но... Оставам да се състезавам за България

Карлос Насар: Много държави ме чакат, но... Оставам да се състезавам за България

„В момента Любо Пенев изпитва трудности… Ако слуша и гледа това – да знае, че го обичаме“, започна Насар.

България взе европейската титла по ускорен шахмат за жени

България взе европейската титла по ускорен шахмат за жени

Кръстева събра 7,0 точки след 11 изиграни партии по швейцарската система с 15-минутна контрола и още 10 секунди на изигран ход, като се нареди на 61-о място в откритата надпревара