17 Януари, 2026

Българска яхта за 20 милиона евро е изгоряла на Халкидики

Българска яхта за 20 милиона евро е изгоряла на Халкидики


Българска яхта за 20 милиона евро е изгоряла на Халкидики.

Все още не е приключило разследването, но според пожарникарите огънят е тръгнал от климатичната инсталация. Пламъците запалили и съседния плавателен съд, който е собственост на грък, предаде БНР.

Инцидентът е станал на най-скъпата и луксозна марина на Халкидики, която се намира на Порто Карас, на втория ръкав.

Властите проучват и възможността за умишлен палеж на двата луксозни плавателни съда.

Двете яхти са били изведени в открито море, за да не се разпространи огъня. Все пак частично са засегнати още две яхти, но те не са пострадали изцяло.

Властите, които разследват случая не съобщават името на собственика на изгорялата яхта, но местни жители потвърждават, че плавателният съд е собственост на българин, който често пътувал с нея. По време на пожара на яхтата не е имало пасажери.IБГНЕС


Халкидики / Гърция
Сподели:

Коментари (0)

Радостин Василев чака Радев да направи партия, иска да арестува Борисов и Пеевски

Радостин Василев чака Радев да направи партия, иска да арестува Борисов и Пеевски

"Ще искаме главният прокурор да излезе от съдебната власт и да стане част от изпълнителната власт. Ще искаме Нова конституция, Велико народно събрание.“

Партии и граждани учредяват Антикорупционно обединение за изборите 

Партии и граждани учредяват Антикорупционно обединение за изборите 

Националната среща стартира на 18 януари, от 16 часа в зала „Мусала“ на Интер Експо Център в София

Огнян Минчев:  Тръмп е еврофоб, има логика Европа сама да разговаря с Путин - иначе САЩ ще имат монопол

Огнян Минчев: Тръмп е еврофоб, има логика Европа сама да разговаря с Путин - иначе САЩ ще имат монопол

Европейските лидери не бива да се поддават на емоционална ескалация в отношенията с Вашингтон, защото има определени възможности, които могат да се използват при категорична позиция.