Нейният съпруг е Иван Ангелов. Ия Петкова-Ангелова е също дъщеря на бившия областен управител на Пловдив - Тодор Петков.
Новият изпълнителен директор на Националния дворец на културата Ия Петкова-Ангелова беше избрана от новосформирания Съвет на директорите на 2 юли 2026 г. Тя, обаче, се оказа свързана с лица на важни позиции.
Петкова не е непознато лице в институцията - през периода 2015 – 2020 г. тя е ръководила направление "Стратегическо развитие" в НДК, съобщава Фокус. През 2019 г. е заемала и длъжността ръководител на маркетинга и рекламата на Двореца.
По-любопитна е нейната политическа и семейна биография. Ия Петкова е дъщеря на Тодор Петков - бивш областен управител на Пловдив, наскоро удостоен със званието почетен гражданин.
Нейният съпруг Иван Ангелов пък заема поста заместник-председател на Народното събрание.
Самата тя не е встрани от политиката - през 2014 г. е кандидат за евродепутат от БСП, а пет години по-късно, през 2019 г., социалистите са я предложили за член на Съвета за електронни медии (СЕМ).
Още от Арт Фактор
Как да си служите с цитати на велики личности, без да ви личи, че сте прости
Невежеството трудно се скрива, особено ако не сте чели авторите, които цитирате
Отличиха „Градинарят и смъртта“ на Господинов с национална награда на Италия
Наградата е присъдена за италианското издание на романа. Отличието е връчено в малкото средновековно каменно селище Абатеджо.
Ели Скорчева: Оставка! Ректорът трябва да служи на академичната общност, а не да управлява като началник
Известната актриса застава зад протестиращите студенти в НАТФИЗ и определя кризата като симптом на по-дълбок проблем в държавните институции