15 Януари, 2026

Боряна Димитрова: Може да се попадне в хипотезата на ниска избирателна активност

Боряна Димитрова: Може да се попадне в хипотезата на ниска избирателна активност

Боряна Димитрова

Боряна Димитрова коментира резултатите от "Алфа рисърч" за нагласите преди изборите на 2-ри октомври. Социологът обясни, че е много важно кой ще състави кабинет след изборите. Проучването отчита спад в доверието, както към „старите“ политици, така към новите лица. 

„Срив на доверие към всички има след тази една година на кампания на всекиго срещу всекиго. В парламента със сигурност влизат 6 партии и две са на ръба. Останалите вече ще зависят от кампанията“, поясни Димитрова. "Може да се попадне в хипотезата на ниска избирателна активност. 44% от българите заявяват, че не могат да преценят дали може да се състави правителство", каза още социологът пред БТВ. Припомняме, че според данните на агенцията 48% от анкетираните са заявили, че ще отидат да гласуват. 

Сподели:

Коментари (0)

Теменужка Петкова: Индексиране еднократно възнагражденията с 5%, инфлацията е 3,5%

Теменужка Петкова: Индексиране еднократно възнагражденията с 5%, инфлацията е 3,5%

Заради твърденията на Асен Василев, че инфлацията е била по-ниска, когато той беше финансов министър, Петкова обърна внимание, че през 2022 г. инфлацията, съгласно индекса на потребителските цени в България, е 16,9%.

ЕЦБ: България е добре интегрирана с еврозоната

ЕЦБ: България е добре интегрирана с еврозоната

Както и при други държави, приели еврото, се очаква България да се възползва от по-ниски транзакционни разходи и по-ниски разходи по заем

Росен Желязков от „Мини Марица-изток“: Ролята на БАН и на специализираните институти е ключова

Росен Желязков от „Мини Марица-изток“: Ролята на БАН и на специализираните институти е ключова

"В трите рудника на „Мини Марица-изток“ вече са извършени 10 дълбоки сондажа. Българската академия на науките ще анализира между 40 и 60 проби от всеки сондаж с цел определяне на концентрациите на редкоземни елементи и критични суровини", заяви премиерът