7 Февруари, 2026

Бойко Борисов: Жалко е, че за 6 месеца счупиха държавата, сринаха всичко и желаещи да управляват няма

Бойко Борисов: Жалко е, че за 6 месеца счупиха държавата, сринаха всичко и желаещи да управляват няма

Бойко Борисов

"Жалко е, че за 6 месеца счупиха държавата, сринаха всичко и желаещи да управляват няма. Вече решение няма. Дълговете са на тавана. На служебното правителство поне 5 млрд. ще му трябват до края на годината. Тези провалиха всичко – гориво, ток". Това каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, който е на поредната си обиколка из страната, минути, след като в парламента в София БСП обявиха, че ще върнат третия мандат неизпълнен на президента в четвъртък, предаде БГНЕС. Кое е чудното, че партията провалила се на изборите – БСП, изведнъж се оказа, че прави правителство. Каква е тая демокрация, попита Борисов. "Всичко е толкова тъжно, че само смехът може да ни спаси", цитира лидерът на ГЕРБ.

"За година и половина пътищата са в ужасяващо състояние – никакви ремонти, нищо, опасни са за хората. И те заради едните пари, не искат да разплащат. Заради пари, кражби и корупция се сринаха, каза още Борисов. Според него лидерът на ИТН Слави Трифонов по неговия начин ги е иронизирал. На изборите ГЕРБ трябва да е първа политическа сила, за да може да застане здраво и да върнем добрината, толерантността и да се опитаме с крачки назад да обединим народа", каза още Борисов.

"С БСП и с ДПС сме казали, че няма да управляваме. С който класират хората, трябва да ги осигурим", каза Борисов в отговор на журналистически въпрос за бъдещ изход от изборите. "Шамарите, които народът им даде, това, което сега започва да излиза – за кражбите и личното им облагодетелстване – от газ, ток, служебните министри като влязат и видят ужаса, много неща ще разказват. Видяхте доклада на ДАНС. Защото не прекратиха меморандума за "Джемкорп" преди три месеца", попита Борисов. Запитан дали може да работи с "Продължаваме промяната" Борисов каза, че може да работи с всеки, който изповядва мотото "съединението прави силата".
Сподели:

Коментари (0)

Паргов: Няма да се включа в състезанието, искам да си тръгнем оттук обединени

Паргов: Няма да се включа в състезанието, искам да си тръгнем оттук обединени

БСП знае кои са червените линии и няма нужда преди всеки парламентарен избор да се измислят нови, каза още зам.-председателят на партията

Руска връзка – убитият в „Петрохан“ Ивайло Иванов адвокат по дело на Росатом, осъдиха България за 600 млн. евро

Руска връзка – убитият в „Петрохан“ Ивайло Иванов адвокат по дело на Росатом, осъдиха България за 600 млн. евро

Връзката на Иванов с руската ядрена компания никак не е случайна и за подценяване, защото едва ли Кремъл би наел случаен човек да представлява интересите му в съдебно дело в Женева

Атанас Зафиров подаде оставка, щял да помага БСП да намери правия път

Атанас Зафиров подаде оставка, щял да помага БСП да намери правия път

Кандидатите за нов председател са над 20, но основните играчи за високия пост са 4-има