Чакъров: АПС ще подкрепи всяка инициатива за касиране на изборите и повторно преброяване на гласовете
Взехме решение за подкрепа на декларацията на ПП-ДБ за санитарен кордон около Делян Пеевски, обяви депутатът
По традиция атмосферата днес трябва да е тържествена, но за съжаление не е такава. Причините за това са икономическата криза в България, ниския стандарт на живот, политическата криза, която поставя пред нас големи предизвикателства за формиране на редовно правителство, но и недоверието на политиците и обществото към провелите се парламентарни избори. Над тях тегне сянката за груби нарушения, за явни фалшификации, на натиск и корпоративен вот.
Това каза Джевдет Чакъров от Алианса за права и свободи в политическа декларация по повод старта на 51-ото НС.
Затова с решение на ЦОБ ние взехме решение за подкрепа на декларацията на ПП-ДБ за санитарен кордон около Делян Пеевски. Тази декларация ще е крачка напред в утвърждаването на принципите, за които автентичното ДПС под ръководството на Ахмед Доган говори от месеци. Ще търсим съгласие за мерки за освобождаването на завладените от лични и от олигархични интереси основни институции, както и възстановяване на демокрацията, правата и свободите на всички нас като граждани на страна от ЕС, допълни Чакъров.
Ние ще предложим и създаването на временна комисия, която да разследва ролята на Делян Пеевски във фалита на КТБ, на ББР, и релациите му в съдебната система. Изключително важно е настоящият парламент да стартира процедурата за избор на омбудсман и негов заместник, така че Радев да има възможност за попълване на домовата книга при евентуални предсрочни избори.
АПС ще подкрепи всяка инициатива за касиране на изборите и повторно преброяване на гласовете, допълни Чакъров.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци