3 Февруари, 2026

CNN: Следващите 24 часа ще са критични за Путин

CNN: Следващите 24 часа ще са критични за Путин

Владимир Путин

Eдинственото, което може да спаси московския елит от крах, е братоубийството

Следващите 24 часа ще бъдат критични за руския диктатор Владимир Путин според CNN. Американски анализатори определят метежа на Пригожин като "най-сериозната заплаха" за Путин през всички 23 години на неговото управление.

Експертите смятат, че военните неуспехи на руската армия в Украйна са причина за този бунт. И единственото, което сега може да спаси московския елит от крах, е братоубийството.

Според публикацията, Кремъл едва ди стои зад метежа на Пригожин – за това свидетелства фактическото признание на руските власти за загубата на контрол над Ростов на Дон.

Наблюдателите допускат, че Пригожин е планирал събитията от известно време, тъй като неговите наемници  много бързо са превзели Ростов, а това не може да се направи спонтанно за един ден.

Според анализаторите е възможно Пригожин да е искал просто да подтикне Путин към смяна на военното ръководство. Обаче реакцията на кремълския диктатор, който нарече действията му „предателство" и "нож в гърба", показва, че това няма да стане.

Експертите смятат, че Путин може да излезе от метежа като победител, но след това режимът му няма да може да си върне предишната степен на контрол.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Въздушна тревога в Киев по време на посещението на Рюте

Въздушна тревога в Киев по време на посещението на Рюте

Русия изстреля рекорден брой болистични ракети в рамките на мащабна атака, оставила стотици хиляди хора без ток и отопление

Бивш шеф на МИ6: Западът не бива да се надява на скорошната смърт на Путин

Бивш шеф на МИ6: Западът не бива да се надява на скорошната смърт на Путин

По думите на Ричард Мур Владимир Путин се държи уверено на поста си и напълно контролира ситуацията в Руската федерация

В Полша осъдиха руски шпионин, помагал за организиране на покушение срещу Зеленски

В Полша осъдиха руски шпионин, помагал за организиране на покушение срещу Зеленски

Става дума за 50-годишен поляк, който е възнамерявал и да стане наемник в групировката „Вагнер“