14 Януари, 2026

Добрев: Нищо не е ясно от това, което чухме до момента за газа

Добрев: Нищо не е ясно от това, което чухме до момента за газа

Делян Добрев

"Нищо не е ясно от това, което чухме до момента освен едно обещание, една клетва от страна на премиера, че газът е по-евтин. Позволете ни да се съмняваме, защото опита ни с това правителство и истините, които казват е недобър". Това каза Делян Добрев от ГЕРБ, предаде БГНЕС.

Добрев коментира пред журналисти новината, че премиерът е договорил в САЩ доставки на втечнен природен газ. Той заяви, че ако е вярно, безспорно е добра новина. „Защо казвам: Ако е вярно? Защото ние свикнахме премиерът Кирил Петков да има доста фриволно отношение към истината. Тоест ние нямаме подробности по отношение на цената, не знаем с кой бенчмарк я сравняват, за да кажат, че е по-ниска. Тоест трябва да видим повече подробности. За един танкер ли става въпрос, или става въпрос за 20? На нас ни трябват 20 танкера на година, за да задоволим нуждите на България. Ако тази ниска цена е за 1 танкер, то ние не сме направили кой знае какво", каза той.

Сред въпросите, които посочи е и тази цена променя ли се във времето.

„Има много въпроси, на които ние нямаме отговор”, каза той.
Сподели:

Коментари (0)

Посолството на Украйна: Фантазиите на Костадин Костадинов за промяна на границите са опасни

Посолството на Украйна: Фантазиите на Костадин Костадинов за промяна на границите са опасни

"Посолството на Украйна се обръща към ръководството на Република България и всички демократични политически сили да осъдят изявленията на политик, който подбужда към разрушаване на нормите на международното право, изопачава историческите факти и насърчава преразпределението на границите в Европа."

Надежда Йорданова вярва: Повече от половината българи подкрепят машините

Надежда Йорданова вярва: Повече от половината българи подкрепят машините

Тя разказа и как ИТН са обърнали вота си при второто гласуване за падане на охраната от НСО на Борисов и Пеевски

Мирчев: Шефът на ДАНС пита дали има заплахи за Пеевски и Борисов, спасява охраната им

Мирчев: Шефът на ДАНС пита дали има заплахи за Пеевски и Борисов, спасява охраната им

„Всичко това се прави, за да може те да не слизат от властта и за да опраскат машинното гласуване.“