2 Януари, 2026

ЕС: Азербайджан да спре незабавно военните действия в Нагорни Карабах

ЕС: Азербайджан да спре незабавно военните действия в Нагорни Карабах

Шарл Мишел

"Да се даде възможност за истински диалог между Баку и арменците"

Председателят на Европейския съвет Шарл Мишел призова Азербайджан да прекрати военните си действия в спорния регион Нагорни Карабах, предаде АФП.

"Опустошителни новини, идващи от бившата област Нагорни Карабах днес. Военните действия на Азербайджан трябва незабавно да бъдат прекратени, за да се даде възможност за истински диалог между Баку и арменците от Карабах", написа Мишел в публикация в социалните мрежи.

По последни данни азербайджанските сили се опитват да навлязат в Нагорни Карабах.

Арменският министър-председател Никол Пашинян свика спешно заседание на Съвета за сигурност във връзка с азербайджанската "антитерористична операция" в Нагорни Карабах.

Армения обвини Азербайджан, че е отприщил "широкомащабна агресия" срещу населената с арменци сепаратистка област Карабах, и заяви, че Баку се опитва да извърши "етническо прочистване" в региона.

"На 19 септември Азербайджан разгърна поредния мащабен акт на агресия срещу народа на Нагорни Карабах, целящ да завърши политиката си на етническо прочистване", заяви външното министерство на Армения. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Ние сме в пълна бойна готовност, ако Иран убие протестиращи

Тръмп: Ние сме в пълна бойна готовност, ако Иран убие протестиращи

Двама мъже на 21 и 28 години са убити в западния град Лорестан, съобщи базираната в Норвегия организация за правата на човека „Хенгау“. Оттам казаха още, че проучват съобщения за възможно убийство и на трети демонстрант.

Украйна: Кремъл подготвя провокация с човешки жертви около Рождество по стария календар

Украйна: Кремъл подготвя провокация с човешки жертви около Рождество по стария календар

„Службата за външно разузнаване на Украйна предупреждава за продължаването на специалната операция на Кремъл за срив на мирните преговори, водени с посредничеството на САЩ."

Пиратка разкъса пръстите на 14-годишен тийнейджър в новогодишната нощ

Пиратка разкъса пръстите на 14-годишен тийнейджър в новогодишната нощ

Инцидентът се случва на 31 декември около 23:55 ч. по време на новогодишен концерт в центъра на с. Равда. Пиратка се възпламенява в ръката на младежа.