5 Януари, 2026

Европрокуратурата разследва група от Пловдив, източила евросредства

Европрокуратурата разследва група от Пловдив, източила евросредства

Лаура Кьовеши

Четирима души са задържани от полицията в Пловдив за 24 часа, а домовете и офисите им са претърсени. Акцията е във връзка с дейността на организираната престъпна група за източване на евросредства, която се разследва от Европейската прокуратура. 

Полицейските сили от ГДБОП (Главна Дирекция „Борба с организираната престъпност“) към МВР иззеха голямо количество документи, пари в брой (около 11 000 евро), компютърни сървъри и мобилни телефони, информира в сайта си Европрокуратурата, предаде БНР

От там уточняват, че няколко души са заподозрени в предоставяне на невярна информация за получаване на европейски средства от Европейския социален фонд, както и по мярка „Подкрепа на микро и малки предприятия за преодоляване на икономическите последици от пандемията Covid-19”.

Точният размер на щетите за бюджета на ЕС все още се оценява и не са повдигнати обвинения. На този етап от разследването не могат да бъдат съобщавани повече подробности.
Сподели:

Коментари (0)

Николас Мадуро застава пред съда в Ню Йорк утре

Николас Мадуро застава пред съда в Ню Йорк утре

92-годишният съдия, назначен от президента Клинтън, е изключително опитен юрист, който е разглеждал редица високопрофилни дела

Дания: САЩ  да спрат да ни заплашват, коментарите на Тръмп за Гренландия са абсурдни

Дания: САЩ да спрат да ни заплашват, коментарите на Тръмп за Гренландия са абсурдни

Премиерът Мете Фредериксен направи официално изявление, след като Тръмп отново повтори, че САЩ трябва да анексират автономната територия на Дания.

Украйна произвежда над 200 далекобойни ударни дрона на ден

Украйна произвежда над 200 далекобойни ударни дрона на ден

Цената на един FP-1 е около 58 хиляди долара, което е значително по-евтино от руските ударни дронове от типа Shahed