Американският телевизионен канал „Фокс нюз“, позовавайки се на източници, твърди, че първият пациент с коронавирусна инфекция COVID-19 е работил в лабораторията на Института по вирусология в Ухан, Китай.
"Източници смятат, че първоначалното предаване на (вируса) е било от прилеп на човек и че "нулевият пациент" е работил в лабораторията и след това е попаднал сред населението на Ухан", съобщи телевизионният канал, позовавайки се на "многобройни източници, запознати с подробностите на ранните действия на правителството на Китай и видели съответните документи".
Един от източниците на канала обвини Китай в "най-скъпата операция за скриване на доказателства" в историята.
Фактор
"Източници смятат, че първоначалното предаване на (вируса) е било от прилеп на човек и че "нулевият пациент" е работил в лабораторията и след това е попаднал сред населението на Ухан", съобщи телевизионният канал, позовавайки се на "многобройни източници, запознати с подробностите на ранните действия на правителството на Китай и видели съответните документи".
Един от източниците на канала обвини Китай в "най-скъпата операция за скриване на доказателства" в историята.
Още от Свят
Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна
Външният министър на Русия директно атакува изявление на Марко Рубио, според който в Аляска не са сключили споразумение, а само са обсъдили предложения как да бъде прекратен конфликта в Украйна
Израел изненадващо удари в Южен Ливан
Това е първата подобна атака, откакто Вашингтон обяви рамково споразумение между Израел и Ливан
Европа попадна в капана на жегата, огненият фронт се движи към Балканите
Горещата вълна ще достигне своя пик през уикенда, като в някои части на континента термометрите ще надхвърлят 40 градуса