23 Юли, 2026

Георги Кадиев: Ще се тегли дълг, България няма да може да влезе в еврозоната

Георги Кадиев: Ще се тегли дълг, България няма да може да влезе в еврозоната
Георги Кадиев

По-скоро няма да се приеме бюджет, инфлацията няма да спре

По-скоро бюджет няма да бъде приет, инфлацията няма да спре - такава прогноза направи пред БНТ финансистът, Георги Кадиев, лидер на партията "Нормална държава". 

4Тази година ще има вероятно над 7% инфлация, доходите вероятно няма да нараснат толкова, с колкото ще нараснат цените", коментира той.

По думите му българското правителство ще има много сложни проблеми - първо с фиска, защото няма достатъчно приходи.

Георги Кадиев прогнозира тегленето на дълг и дефицит, с който България няма да може да влезе в еврозоната.

Той подчерта, че подкрепя провеждането на референдум за еврозоната.

"Това няма нищо общо с референдума и с мотивите на "Възраждане", подчерта Кадиев.

На последните избори партията му „Нормална държава“ се яви като част от коалиция "Левицата".

Сподели:
Прокуратурата върна 54 00 евро на излъгани от „ало“ измамници

Прокуратурата върна 54 00 евро на излъгани от „ало“ измамници

"Закани за убийство, за чупене на ръце и крака.." Групата е действала от територията на Румъния и е заловена в съвместна акция с магистрати от Букурещ.

Експерти за американските самолети: Властта направи избор между лоша и по-лоша опция

Експерти за американските самолети: Властта направи избор между лоша и по-лоша опция

Ивайло Иванов предупреждава за дългосрочен риск за страната – създаването на обществено недоверие към решения, свързани с НАТО и Европейския съюз

Пожарът в Пирин е от мълния, той гори далеч от хората

Пожарът в Пирин е от мълния, той гори далеч от хората

"Там са мобилизирани колегите от МОСВ, както и служители на Държавното горско стопанство в района. Основните сили, ангажирани с потушаването на пожара, са от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", съобщи директорът на Изпълнителната агенция по горите инж. Стоян Тошев

Коментари (0)