23 Юни, 2026

Христо Мутафчиев: Някой извън НС не искаше да има работещ парламент, ако знаех кой е, щях да съм президент

Христо Мутафчиев: Някой извън НС не искаше да има работещ парламент, ако знаех кой е, щях да съм президент
Христо Мутафчиев

Видях тъжни депутатски физиономии, когато беше избран председател

"Не е важно какво е ядосало Христо Мутафчиев, а българите. Съюзът на артистите в България преговаря с браншови и търговски организации, както и с Министерството на културата и с парламента. Моята работа е тази. Когато гледах заседанията на парламента, видях хора, които изобщо не се интересуваха за заплатите в нашия сектор. Ако обаче има предложение възнагражденията на депутатите да станат 10 000 лв., повярвайте ми, че ще има пълен консенсус. Имам горчивия привкус, че някой не искаше умишлено, извън НС, да има работещ парламент. Ако знаех кой е той, щях да съм президент на държавата. Видях едни безкрайно недоволни физиономии, когато накрая беше избран председател на парламента. Народът иска само от тези хора да работят за благото на нацията, колкото и клиширано да звучи". Това заяви пред БТВ председателят на Съюза на българските артисти Христо Мутафчиев, който прати съобщение на Вежди Рашидов в пленарната зала: "Вие нормални ли сте? Хората се събират с тояги към НС".

"Нямам приятели в политиката. Моят приятел политик е Камен Донев", пошегува се Мутафчиев със заявката на артиста преди няколко седмици, че би станал министър на културата, ако бъде издигнат. "Виждам опити за разговори. Дали ще има правителство и какво ще е то, е друг въпрос. Има идея за кабинет на малцинството, но какво значи това? Като гледам, всички в парламента са отцепници, защото са си сменяли партиите по 2 пъти. Четох, че Настимир Ананиев вече е сменил трета парламентарна група", коментира Мутафчиев. . 
Сподели:
 Атанас Славов: Не сме от едно семейство с РПЦ, доктрината на Радев е обявена за еретическа !

Атанас Славов: Не сме от едно семейство с РПЦ, доктрината на Радев е обявена за еретическа !

"Патриарх Кирил е висш сановник, легендиран като патриарх, но изпълнява държавни поръчения. Той идеологически подготви войната през доктрината за “русский мир”", казва политикът

Новая газета: Ветото на Радев срещу включването на Гундяев в санкционните списъци е позорно

Новая газета: Ветото на Радев срещу включването на Гундяев в санкционните списъци е позорно

"Някои проруски изявления на патриарх Даниил надхвърлят рамките на обичайната междуправославна дипломация и пораждат подозрения за негови връзки с Москва", пише изданието

СГС одобри регистрацията на партията на Радев

СГС одобри регистрацията на партията на Радев

По закон „Прогресивна България“ би следвало да получи държавен имот, в който да разположи своята партийна централа

Коментари (0)