26 Юни, 2026

Иван Таков: Затваряме една срамна страница в историята на БСП

Иван Таков: Затваряме една срамна страница в историята на БСП
Иван Таков. Снимка: БГНЕС

БСП трябва да се върне на полагащото й се място като първа политическа сила след време, заяви социалистът

Време е да затворим една срамна страница в историята на БСП. Това заяви Иван Таков, предаде БГНЕС.

В същото време Таков подчерта, че БСП не трябва да забравят какво се е случило, за да не повтаря грешките, които доведоха партията до едно идейно, организационно и електорално катастрофално състояние.

„Оттук нататък трябва да се говори за обединение в лявото, да се говори за нови хора, за нови идеи, и да вървим напред, за да се върне БСП на полагащото й се място като първа политическа сила след време“, каза той.

Според него ръководството начело с Нинова не е могло да направи това обединение и се надява следващото да го постигне.

Таков заяви, че Нинова също така не може да подава оставка на цялото изпълнително бюро на партията. „След като е подала оставка още във вторник, тя не е действащ председател и не знам как подава оставката на цялото бюро. Оставката е личен акт, който трябва да бъде направен индивидуално.“, подчерта той.

На въпрос на БГНЕС дали би се кандидатирал за председател на БСП, Таков отсече: „Това в момента не ми е тема“.

Сподели:
Румен Радев постави под общ знаменател патриарсите и армиите на Русия и България

Румен Радев постави под общ знаменател патриарсите и армиите на Русия и България

Българската армия обаче не извършва военни престъпления, за разлика от руската

Радев нарече държавната сметка за 2026 г. "бюджет на реалността"

Радев нарече държавната сметка за 2026 г. "бюджет на реалността"

Премиерът коментира, че са се консултирали с водещи икономисти и няма как рязко да се слезе до 3% дефицит. „Тези, които имат най-голяма вина за този дефицит, те крещят най-много", смята премиерът

Затвориха Кресненското дефиле след като паднал валяк удари автомобил

Затвориха Кресненското дефиле след като паднал валяк удари автомобил

Автомобилният трафик се пренасочва през прохода „Предел“, като към момента се е образувала опашка от около 5 км. на АМ „Струма“ преди пътен възел Симитли

Коментари (0)