Сами Абдала е най-важният член на "Хизбула", убит от началото на войната в Газа
При израелски удар в Южен Ливан е убит високопоставен командир на "Хизбула", предаде АФП.
Подкрепяната от Иран ливанска групировка съобщи, че убитият командир е Сами Абдала, известен също като Абу Талеб.
Ливански военен източник заяви, че Абдала е най-важният член на "Хизбула", който е бил убит досега от началото на войната в Газа.
Ударът е бил нанесен в град Джуаия, на 15 км от израелската граница, и при него са загинали още трима души.
По-късно "Хизбула" съобщи за смъртта на втори член на грепировката. /БГНЕС
Още от Свят
В Санкт Петербург гори нефтен терминал: ударен е един от най-големите балтийски пристанищни комплекси
Освен това през нощта срещу 4 юли постъпиха информации за експлозии и в други региони на Русия, както и в окупирани украински територии. Съобщава се за взривове и в Луганск, Чувашия и окупирания Крим.
"Уолстрийт джърнъл“: Дали принципите на САЩ ще останат и до 300-годишнината на страната?
Политическото противопоставяне, засилено от социалните мрежи, все по-често прераства във фундаментални конфликти, които пораждат искания за използване на противоконституционни средства срещу политическите опоненти
Тръмп: Възражда се комунистическата заплаха! Американската идентичност е под атака
На фона на празненствата за 250-годишнината на САЩ обществените нагласи остават песимистични.