1 Януари, 2026

Контрера за покушението срещу Гешев: Криминалният контингент надига глава

Контрера за покушението срещу Гешев: Криминалният контингент надига глава

Карлос Контрера

"Мутрите са навън и безнаказани, а службите напълнени с некадърници"

"Доживяхме и атентат срещу главния прокурор. Това вече не е просто поредният щрих в пейзажа на опропастената държавност, а голямо черно петно."  Това написа във Фейсбук общинският съветник Карлос Контрера.

"Сигурност? Къде ти... Щом главният прокурор може да бъде обект на атентат, щом един от най-охраняваните хора в държавата може да бъде жертва на взрив, за редовия гражданин какво остава? Криминалният контингент надига глава, чувства се уверен и безнаказан." - констатира той.

“МВР, ДАНС, ДАТО? След този случай нищо освен разформироването им в този им вид не е задоволително. И вместо Главният секретар на МВР да се прави на щурав, вече да си беше подал оставката, както и политическият му началник - министърът. Помните ли вдигнатият юмрук преди 3 години и оня, дето викна "мутри вън". Е, да, мутрите са навън и безнаказани, а службите напълнени с некадърници, службогонци и обикновени поръчкаджии.

Щом днес могат да посегнат на Главния прокурор, утре за нас гражданите какво остава?Все въпроси, както към оня с юмрука, така и към безхаберниците в Парламента, които до един са част от причините за сегашната ситуация...” - пише Контрера.

Сподели:

Коментари (0)

Желязков с послание за 2026 г.: Ние сме сред 5-те най-бързо развиващи се икономики в ЕС

Желязков с послание за 2026 г.: Ние сме сред 5-те най-бързо развиващи се икономики в ЕС

"Страната ни изпраща 2025 година с брутен вътрешен продукт от 113 милиарда евро и икономически растеж от над 3 процента, което ни нарежда сред петте най-бързо развиващи се икономики в Европейския съюз", пише в новогодишното си приветствие премиерът

Минути след полунощ в "Майчин дом" проплака първото бебе за 2026 година

Минути след полунощ в "Майчин дом" проплака първото бебе за 2026 година

От болницата съобщават, че изпращат 2025 година с две близначки, а общо за изминалата година в „Майчин дом” на бял свят са се появили над 3000 бебета

В новогодишната нощ 524 потърсиха спешна помощ в "Пирогов"

В новогодишната нощ 524 потърсиха спешна помощ в "Пирогов"

В първите часове на новата 2026 година спешна помощ беше оказана на трима пострадали от неправилно боравене с пиротехнически средства