България
Любчо Георгиевски: ВМРО-ДПМНЕ продължава да е носител на антибългарската истерия в РС Македония
ВМРО-ДПМНЕ като идеологически наследни на Вардарския четнически корпус продължава да бъде носител на антибългарската истерия в Северна Македония, продължавайки с манипулациите и изкривяването на фактите. ВМРО-Народна партия иска още веднъж да преразкаже предходното съобщение на всички онези, които не успяха да го разберат”, заяви председателят на партията и бивш премиер на РС Македония Любчо Георгиевски.
„Нека повторим: ВМРО-Народна партия говори за конкретен ден – 13 ноември 1944 г., на който според всички източници, включително от най-ново време и сръбските, след преврата на 9 септември 1944 г. и сформирането на Отечествения фронт българската армия участва в освобождаването на Македония, Косово и Сърбия от германските фашисти, а накрая и в най-активната битка – битката на Сремския фронт.”
По този път тя е освободила няколко града в Източна Македония, води голяма битка при Страцин срещу германските фашистки сили и участва в освобождаването на Скопие, а по-нататък към Косово и Сърбия“, се казва още в съобщението.
Поставяйки въпрос на СДСМ относно мнението му за тази позиция, ВМРО-ДПМНЕ потвърждава, че все още живее в идеологическите матрици на комунизма и трябва да постави въпроса какво мисли световната историческа наука, а не техните индоктринирани умове.
От партията на Любчо Георгиевски призовават ВМРО-ДПМНЕ, както и останалите сили, „които участват в антибългарската истерия, ясно да заявят кои бяха фашистите в Скопие на 13 ноември 1944 г.”. /БГНЕС
Фактор
„Нека повторим: ВМРО-Народна партия говори за конкретен ден – 13 ноември 1944 г., на който според всички източници, включително от най-ново време и сръбските, след преврата на 9 септември 1944 г. и сформирането на Отечествения фронт българската армия участва в освобождаването на Македония, Косово и Сърбия от германските фашисти, а накрая и в най-активната битка – битката на Сремския фронт.”
По този път тя е освободила няколко града в Източна Македония, води голяма битка при Страцин срещу германските фашистки сили и участва в освобождаването на Скопие, а по-нататък към Косово и Сърбия“, се казва още в съобщението.
Поставяйки въпрос на СДСМ относно мнението му за тази позиция, ВМРО-ДПМНЕ потвърждава, че все още живее в идеологическите матрици на комунизма и трябва да постави въпроса какво мисли световната историческа наука, а не техните индоктринирани умове.
От партията на Любчо Георгиевски призовават ВМРО-ДПМНЕ, както и останалите сили, „които участват в антибългарската истерия, ясно да заявят кои бяха фашистите в Скопие на 13 ноември 1944 г.”. /БГНЕС
Още от България
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка
Кирил Петков към Румен Радев: С лафове, хитри фрази и добър ПР не се управлява държава
Когато още не знаеш къде си: всякакви хитреци се опитват да се закачат на държавната хранилка, без дори да се усетиш, затова се вслушайте в критиките на Асен Василев...
Ивайло Мирчев: Това не е бюджет на реформите - или е сгрешен, или е злонамерен, но ще плащат всички
Дори когато фалира КТБ и трябваше да бъдат налети милиарди, дефицитът беше доста по-нисък от този на Гълъл Донев, изтъква в интервю за Дарик съпредседателят на "Да, България"