29 Декември, 2025

Любчо Георгиевски: ВМРО-ДПМНЕ продължава да е носител на антибългарската истерия в РС Македония

Любчо Георгиевски: ВМРО-ДПМНЕ продължава да е носител на антибългарската истерия в РС Македония

ВМРО-ДПМНЕ като идеологически наследни на Вардарския четнически корпус продължава да бъде носител на антибългарската истерия в Северна Македония, продължавайки с манипулациите и изкривяването на фактите. ВМРО-Народна партия иска още веднъж да преразкаже предходното съобщение на всички онези, които не успяха да го разберат”, заяви председателят на партията и бивш премиер на РС Македония Любчо Георгиевски.

„Нека повторим: ВМРО-Народна партия говори за конкретен ден – 13 ноември 1944 г., на който според всички източници, включително от най-ново време и сръбските, след преврата на 9 септември 1944 г. и сформирането на Отечествения фронт българската армия участва в освобождаването на Македония, Косово и Сърбия от германските фашисти, а накрая и в най-активната битка – битката на Сремския фронт.”

По този път тя е освободила няколко града в Източна Македония, води голяма битка при Страцин срещу германските фашистки сили и участва в освобождаването на Скопие, а по-нататък към Косово и Сърбия“, се казва още в съобщението.

Поставяйки въпрос на СДСМ относно мнението му за тази позиция, ВМРО-ДПМНЕ потвърждава, че все още живее в идеологическите матрици на комунизма и трябва да постави въпроса какво мисли световната историческа наука, а не техните индоктринирани умове.

От партията на Любчо Георгиевски призовават ВМРО-ДПМНЕ, както и останалите сили, „които участват в антибългарската истерия, ясно да заявят кои бяха фашистите в Скопие на 13 ноември 1944 г.”. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Слънчево, ветровито, с положителни дневни температури

Слънчево, ветровито, с положителни дневни температури

Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 56 мин. и залязва в 17 ч. и 1 мин. Продължителността на деня е 9 ч. и 5 мин.

„Гардиън“:   В България дезинформационни кампании, свързвани с Русия, засилват недоверието към еврото

„Гардиън“: В България дезинформационни кампании, свързвани с Русия, засилват недоверието към еврото

"Напрежението се пренася и в парламента, където представители на крайнодясната и проруска партия „Възраждане“ се противопоставят остро на присъединяването към еврозоната", пише изданието

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Изработката на едно оръжие може да отнеме повече от месец – зависи от модела, украсата и сложността. При Христо всичко се прави от А до Я.