28 Юли, 2026

Любчо Георгиевски: ВМРО-ДПМНЕ продължава да е носител на антибългарската истерия в РС Македония

Любчо Георгиевски: ВМРО-ДПМНЕ продължава да е носител на антибългарската истерия в РС Македония

ВМРО-ДПМНЕ като идеологически наследни на Вардарския четнически корпус продължава да бъде носител на антибългарската истерия в Северна Македония, продължавайки с манипулациите и изкривяването на фактите. ВМРО-Народна партия иска още веднъж да преразкаже предходното съобщение на всички онези, които не успяха да го разберат”, заяви председателят на партията и бивш премиер на РС Македония Любчо Георгиевски.

„Нека повторим: ВМРО-Народна партия говори за конкретен ден – 13 ноември 1944 г., на който според всички източници, включително от най-ново време и сръбските, след преврата на 9 септември 1944 г. и сформирането на Отечествения фронт българската армия участва в освобождаването на Македония, Косово и Сърбия от германските фашисти, а накрая и в най-активната битка – битката на Сремския фронт.”

По този път тя е освободила няколко града в Източна Македония, води голяма битка при Страцин срещу германските фашистки сили и участва в освобождаването на Скопие, а по-нататък към Косово и Сърбия“, се казва още в съобщението.

Поставяйки въпрос на СДСМ относно мнението му за тази позиция, ВМРО-ДПМНЕ потвърждава, че все още живее в идеологическите матрици на комунизма и трябва да постави въпроса какво мисли световната историческа наука, а не техните индоктринирани умове.

От партията на Любчо Георгиевски призовават ВМРО-ДПМНЕ, както и останалите сили, „които участват в антибългарската истерия, ясно да заявят кои бяха фашистите в Скопие на 13 ноември 1944 г.”. /БГНЕС
Сподели:
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си

Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си

"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.

Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова  би трябвало да е от “Прогресивна България”

Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”

"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.

Коментари (0)