Литва ще конфискува превозни средства с руски номера, ако не напуснат територията на страната до 11 март, съобщи литовската митническа администрация. Според съобщенията на територията на Литва все още има хора, управляващи автомобили, регистрирани в Русия, предаде "Фокус".
"Гражданите са длъжни или да регистрират тези автомобили в Литва до 11 март, или да напуснат територията на Европейския съюз. Тази мярка няма да важи за всички, които преминават транзитно през територията на Литва на път за руската Калининградска област", се допълва в съобщението.
Шофьорите ще разполагат с 24 часа за преминаване през територията на Литва, при условие че собственикът на превозното средство е в колата.
Европейският съюз забрани на гражданите на Руската федерация да влизат на територията на ЕС с превозни средства, дори то да е туристическо пътуване.
Фактор
"Гражданите са длъжни или да регистрират тези автомобили в Литва до 11 март, или да напуснат територията на Европейския съюз. Тази мярка няма да важи за всички, които преминават транзитно през територията на Литва на път за руската Калининградска област", се допълва в съобщението.
Шофьорите ще разполагат с 24 часа за преминаване през територията на Литва, при условие че собственикът на превозното средство е в колата.
Европейският съюз забрани на гражданите на Руската федерация да влизат на територията на ЕС с превозни средства, дори то да е туристическо пътуване.
Още от Свят
Техеран: САЩ не може да решава какво ще прави Иран с размразените си активи
„Отхвърлям всякакви твърдения на Вашингтон, че друга държава трябва да има каквато и да било роля или влияние върху тези решения и процеси“, заяви иранският постоянен представител към ООН в Женева Али Бахрейни
"Нито ток, нито вода, нито нищо, празни магазини ...": Руснаци масово напускат Крим
Колоната от автомобили, които напускат полуострова надхвърли 700 коли, а ограниченията на стоките в магазините вече са непоносими за жителите тук
Гутериш призова всяка IT компания да разкрие еко отпечатъка си
По-рано през юни проучване на ООН установи, че през 2025 г. центровете за данни са потребявали повече електроенергия от всички страни в света с изключение на десет от тях