"Христо Иванов взе най-моралната позиция"
Необходим е честен разговор в ПП и ДБ за решаване на проблемите, които хората поискаха от нас, такава позиция изрази пред БНТ депутатът от „Продължаваме промяната-Демократична България“ Мартин Димитров. Той е категоричен, че трябва да бъдем силна европейска опозиция на Борисов и Пеевски.
"Ние трябва да проведем един честен вътрешен разговор по въпросите, които хората поставиха, по въпросите, които тези 300 000 наши избиратели, отдръпвайки се, поискаха от нас. Този разговор ще бъде оздравителен и ще ни покаже по-добрият път оттук нататък." – посочи той.
"ПП-ДБ в този парламент ще бъде европейска опозиция", отбеляза депутатът.
Димитров отправи остри критики към лидера на ГЕРБ Бойко Борисов:
"Това е седмият мандат, който Бойко Борисов получава последните 4 години. Той е опропастил предишните шест, плюс е свалил две правителства." - смята той.
Според него "ГЕРБ и ДПС ще направят всичко възможно, за да не изпуснат властта".
"Христо Иванов взе най-моралната позиция след тези избори - пое отговорност, подаде оставка и от лидерския пост на "Да, България" и напусна Народното събрание. Има вътрешни проблеми, които трябва да бъдат решавани и трябва да бъдат поставени и той това прави в момента. Например завоят надясно, който той обяви не беше направен докрай, а от това има нужда България. Само десните политики ще изведат България на по-високо ниво." - категоричен е Димитров.
"Съмнявам се, че третият мандат ще дойде при нас, тъй като на Радев му харесва тази ситуация на несигурност, която Борисов и Пеевски създават, той се възползва от нея", коментира още народният представител.
Още от България
Прогресивна България предлага рекорден дефицит, сравним с този при управлението на Жан Виденов
С този бюджет управляващите ни казаха: реформите се отлагат, а натоварването върху бизнеса се увеличава
Сачева: Държавният дълг расте с 13 млрд евро - ако този бюджет е оздравителен, как изглежда болестта?
Дългът расте експлозивно, а няма нито една сериозна структурна мярка за растеж на икономиката
Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП
"Това е първият регистър за човешко съгласие какво може изкуственият интелект да използва от нашата идентичност и какво не", разказа българският евродепутат от Европейската народна партия