Партия "Волт" също трябва да вземе решение за вот на доверие, както обявиха от ДСБ, посочи Ананиев
„Делян Пеевски е истинският победител, успя да надхитри всички. Но губещите са гражданите. Бойко Борисов да не се страхува да излезе и да управлява със своя приятел Пеевски”, заяви Настимир Ананиев от „Продължаваме промяната”-„Демократична България” в ефира на БНТ, който остана извън парламента. На въпрос защо Бойко Рашков влиза в НС вместо него, той заяви: „Кирил Петков ми се обади вчера, но разговорът е личен. Има хора, които са по-полезни извън Народното събрание, и такива, които са по-полезни вътре.
Политиката се прави и извън, и в Народното събрание, но е важно да има хора, които да помагат „отвътре”. Загубиха се много гласове, не успяхме да обясним сглобката, но и не можахме да я довършим. Трябваше да се направи усилие да има още 9 месеца, за да разберат хората защо се прави това усилие, категоричен е Ананиев.
„Проблемът е, че хората не излязоха да гласуват. Имаше страшно много партии, освен трите големи, които имаха предложения, но само „Величие” изскочи. Една тяхна концепция – Варненска народна република, е доста притеснителна. В прокремълското пространство у нас изскочи нов проект”, продължи Ананиев.
„Със сглобката се опитахме да покажем, че реформи могат да се случат. Има политическа цена, която платихме. Хората се обидиха, и с право донякъде, защото не успяхме да комуникирахме защо се прави тази сглобка. Имаме комуникационен проблем”, призна Ананиев.
На въпрос единна ли е групата на ПП-ДБ, той заяви: „Не виждам причина да не е единна. Въпросът е да обясник какво целим като опозиция."
Според Ананиев партия „Волт”също трябва ще вземе решение, давайки за пример ДСБ, които ще търсят вот на доверие от своя актив.
Фактор
Политиката се прави и извън, и в Народното събрание, но е важно да има хора, които да помагат „отвътре”. Загубиха се много гласове, не успяхме да обясним сглобката, но и не можахме да я довършим. Трябваше да се направи усилие да има още 9 месеца, за да разберат хората защо се прави това усилие, категоричен е Ананиев.
„Проблемът е, че хората не излязоха да гласуват. Имаше страшно много партии, освен трите големи, които имаха предложения, но само „Величие” изскочи. Една тяхна концепция – Варненска народна република, е доста притеснителна. В прокремълското пространство у нас изскочи нов проект”, продължи Ананиев.
„Със сглобката се опитахме да покажем, че реформи могат да се случат. Има политическа цена, която платихме. Хората се обидиха, и с право донякъде, защото не успяхме да комуникирахме защо се прави тази сглобка. Имаме комуникационен проблем”, призна Ананиев.
На въпрос единна ли е групата на ПП-ДБ, той заяви: „Не виждам причина да не е единна. Въпросът е да обясник какво целим като опозиция."
Според Ананиев партия „Волт”също трябва ще вземе решение, давайки за пример ДСБ, които ще търсят вот на доверие от своя актив.
Още от България
Мир, солидарност или сделка: Двойствената игра на Радев за възстановяването на Украйна
В Гданск българският премиер заяви твърда ангажираност към Киев, но зад кулисите София отказва безплатна военна помощ и залага единствено на проекти с гарантирана икономическа възвръщаемост
Гълъб Донев изплю камъчето: Да попитам аз опонентите - откъде България доставя газ - през "Боташ"
Вицепремиерът се оправда за бюджетния дефицит с разходите, които са направи от политики, приемани от неговите предшественици, а бюджета реално довършва политиките на предходните правителства
Румен Миланов: Има доклад на ДАНС за "Баба Алино" и Невзоров, с факти и данни, свързани с досъдебни производства
Шефът на Комисията за контрол над службите за сигурност подчерта, че става дума за класифицирана информация