83% са на това мнение
Според 83% от българските граждани, държавата ни трябва да харчи повече за отбрана, а на обратното мнение са едва 8 на сто. 9% не могат да преценят. Това показват данни от проучване на НАТО, включени в годишния отчет на Алианса, който беше представен днес, предаде Нова ТВ.
Според документа, през миналата година България е отделила за отбрана 1,54% от брутния вътрешен продукт. Едва седем държави от Алианса са изпълнили набелязаната цел за този сетор да се отделят поне 2%.
В страните от НАТО подкрепата за Алианса е нараснала с 8% през последната година. В България 55% от анкетираните са изразили подкрепа, а 31% са за напускане на организацията. Над половината от участниците в проучването у нас - 57 на сто, са на мнение, че членството в НАТО прави военно нападение срещу нашата страна по-малко вероятно и това очакване се споделя от все повече граждани в останалите страни от Алианса.
Още от Свят
Цените на петрола паднаха: Погледите са вперени с надежда за споразумение с Иран
Международният бенчмарк Брент от Северно море се срина с 5,0% до 85,86 долара за барел, основният американски сорт West Texas Intermediate също намаля с 5,0%
В Деня на Русия възпламениха рафинерия в Нижнекамск, удариха завод в Самарска област
В Нижнекамск кадри, публикувани онлайн, показват два големи пожара и гъст черен дим
Китай задържа гражданин на САЩ, заподозрян в шпионаж
Основателят на Института за стратегия и политика "Мианмар" Мин Цзън "е подложен на наказателни принудителни мерки... по подозрение в извършване на шпионска дейност, която застрашава националната сигурност на Китай."