7 Февруари, 2026

Невзоров: От Русия нe би останало и мокро петно, ако срещу нея воюваше НАТО

Невзоров: От Русия нe би останало и мокро петно, ако срещу нея воюваше НАТО

Александър Невзоров

Митът, че воюва с НАТО, е оправдание за позора й в Украйна

Русия създаде мита, че воюва с НАТО, за да оправдае позора си в Украйна, заяви руският публицист Александър Невзоров, цитиран от изданието GORDONUA.

Невзоров публикува в профила си в Instagram епизод от предаването на кремълския пропагандист Владимир Соловьов - "Вечер с Владимиром Соловьевым", в което той твърди, че Русия всъщност воюва с “целия НАТО".

"Типична мания за величие: "Ние воюваме с НАТО". Пропагандистите трябва някак да оправдаят позора и цялата военна немощ на Русия, която е очевидна за целия свят. Оттам и се появи митът за "войната с НАТО". Но сега е ясно, че ако Русия беше влязла в схватка с НАТО, то от нея на мига нямаше да остане и мокро петно." – коментира Невзоров.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Рубио: Русия  разруши действащата система за контрол на ядрените оръжия

Рубио: Русия разруши действащата система за контрол на ядрените оръжия

Държавният секретар на САЩ добави, че Москва подкрепя непрозрачното и бързо нарастване на ядрения арсенал на Китай

Демократи и републиканци:  Тръмп е подъл, "маймунското" видео за Обама е расизъм

Демократи и републиканци: Тръмп е подъл, "маймунското" видео за Обама е расизъм

Докато демократите се нахвърляха върху публикацията, изглежда, че именно възмущението на някои членове на собствената републиканска партия на Тръмп предизвика промяната в позицията на Белия дом

Канада ще предаде на Украйна ракети AIM за укрепване на ПВО и противодействие на крилати ракети

Канада ще предаде на Украйна ракети AIM за укрепване на ПВО и противодействие на крилати ракети

Подчертани са значителните перспективи за промишлено сътрудничество между украинското и канадското правителство и компании