7 Февруари, 2026

Нинова: Приетата програма на НС означава още една изгубена седмица

Нинова: Приетата програма на НС означава още една изгубена седмица

Корнелия Нинова, снимка: БГНЕС

По едно изслушване на ден

Приетата програма представлява още една загубена седмица парламентарно време – по едно изслушване на ден, заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова. 

"Важни са нещата, които ще чуем от служебните министри, но помислете дали е достатъчно в този момент на изключително много предизвикателства пред държавата и пред нас като законодателен орган. Работата в залата на Народното събрание много зависи от работата на комисиите – какво комисиите ще произведат като продукт, за да влезе тук да го гласуваме." - коментира Нинова.

Тя подчерта, че десети ден близки на убитите момиче и момче на столичния булевард „Сливница“ протестират, както и че в цялата страна се организират протести по този повод.

„В правната комисия днес в дневния ред фигурира една точка – изслушване на министъра на вътрешните работи за предотвратяване на престъпленията по транспорта“, отбеляза тя, като добави, че този филм левицата го е гледала в 48-ото НС.

„Има само един въпрос – защо, г-н председател и г-да от ГЕРБ, които ръководите правна комисия, защо не приемем закон, за да спрем войната по пътищата“, обърна се тя към Росен Желязков и депутати от първата политическа сила в парламента. Нинова настоя в правната комисия да бъде приет за разглеждане Законопроект за изменение и допълнение на Закона за движение по пътищата, съдържащ драконовски мерки в името на справедливостта.

Председателят на парламента уточни, че днес комисията по правни въпроси е извънредна, а утре е редовна. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

БНБ: 81% от левовете вече са изтеглени от паричното обращение

БНБ: 81% от левовете вече са изтеглени от паричното обращение

Към днешна дата в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 6.7 млрд. евро

Гуцанов: Над 80% от хората не знаят къде и как се управляват парите им за пенсия

Гуцанов: Над 80% от хората не знаят къде и как се управляват парите им за пенсия

Той отхвърля препоръките на ОИСР за увеличаване на пенсионната възраст в България

Божидар Божанов: Борисов лъже и едните, и другите и се мисли за голям балкански играч

Божидар Божанов: Борисов лъже и едните, и другите и се мисли за голям балкански играч

"Росен Желязков беше скрит от всички тези неудобни въпроси. Искахме да го питаме за Таки", заяви той